Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie LO nr III podczas „Nocy Biologów”.

 

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili również Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, gdzie wysłuchali ciekawych wykładów np. „ Spirulina pokarm przyszłości”, „ Dysekcja serca”, „ Małe organizmy o wielkim znaczeniu, czyli o mikroorganizmach glebowych w uprawie roślin”.

Wykłady prowadzone przez pracowników UMCS także wzbudziły zainteresowanie np. „ Bakterie chorobotwórcze – lepiej zapobiegać niż leczyć”, „Czy szczepionki są (nie) korzystne?”, „Biologiczna jenga”, „Domowe kosmetyki”.

Młodzież zainteresowała się również programem Uniwersytetu Łódzkiego – „Człowiek człowiekowi … drobnoustrojem. Rzecz o broni biologicznej i bioterroryzmie” oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego – „Czy nanomateriały można zobaczyć?”

Ogólnie, nowa zdalna forma  projektu „Noc Biologów” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem naszej młodzieży i na pewno pomoże im w przygotowaniu się do egzaminów maturalnych oraz wzbogaci o nowe formy i treści prowadzone obecnie zdalne nauczanie.