Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Informacja o maturach próbnych

 

Udział w tych sprawdzianach jest dobrowolny- są one przeznaczone dla tych uczniów, którzy chcą jeszcze przećwiczyć i sprawdzić swoje umiejętności, bądź chcą dostać oceny, które poprawią im wynik końcoworoczny.

Przypominamy, że wstawianie ocen z próbnych matur o wadze 7 jest wpisane w Statucie Szkoły, jednak w trudnej sytuacji zdalnego nauczania postanowiliśmy (zgodnie z sugestią  CKE) zrezygnować z wystawiania słabych ocen i z matury próbnej organizowanej przez CKE wpisywaliśmy tylko dobre oceny, tzn. - nie wstawialiśmy niedostatecznych, ani dopuszczających. Tym bardziej więc wielu uczniom jest potrzebny drugi sprawdzian, by w ogóle mogli dostać jakąś ocenę z  pracy klasowej i poprawić swoje wyniki przed wystawianiem ocen końcowych.

Ponadto z godnie ze Statutem Szkoły, ponieważ dla wielu chętnych biorących udział w drugim egzaminie jest to właściwie praca poprawkowa ( już jedną ocenę dostali), więc  tym uczniom oceny będą wpisywane tylko wówczas , jeśli  będą wyższe, aby podnieść wynik końcoworoczny.

Przypominamy, że głównym celem  tych sprawdzianów  jest danie szansy na sprawdzenie i poprawienie swoich umiejętności, tym, którzy czują taką potrzebę.

Druga matura próbna odbywać się będzie, podobnie jak poprzednia, w pełnym reżimie sanitarnym.