Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs „Ekologia, my i region”

 

Celem przedsięwzięcia było „wzbudzenie w uczniach zamiłowania i szacunku do środowiska przyrodniczego, zainteresowanie światem, jego różnorodnością, bogactwem oraz pięknem, rozwijanie zachowań proekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem segregacji odpadów, a także poszerzenie wiedzy o regionie”.

W I etapie uczennice (w zespole 6-osobowym, dodatkowo tu oprócz w/w udział brały uczennica kl. 1b Świstak Zofia, oraz 1e Urban Natalia) przygotowały pracę konkursową w formie filmu zatytułowanego „Szanuj las, tak długo rośnie”.

W ramach II etapu, do którego zakwalifikował się zespół, 4 osoby reprezentujące go rozwiązywały podczas rozgrywek, na platformie Microsoft Teams testowy sprawdzian 

z zakresu: - ochrony środowiska, - ochrony przyrody, - ekologii, - wiedzy o parkach narodowych, - wiedzy o parkach krajobrazowych - szczegółowo w województwie, a w Polsce ogólnie oraz – umiejętności i znajomości rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt objętych ochroną.

Wynik zespołu uzyskany w  II etapie konkursu pozwolił na zajęcie III miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Gratulujemy zwyciężczynią.