Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie Broniewskiego realizują projekt szwajcarski- „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”

Autorami najlepszych prac, które prezentowano podczas uroczystej gali na Zamku Kazimierzowskim w Sandomierzu byli (wśród innych siedmiu szkół z terenu województwa świętokrzyskiego) także uczniowie LO nr III im. Wł. Broniewskiego. Laureatami konkursu w naszej szkole zostali ex quo przedstawiciele dwóch zespołów:
- uczniowie klasy 1c (Dagmara Pękalska, Dominika Orzechowska, Karol Kucharczyk, Wiktor Płeszka)
- oraz 2b (Mateusz Chlewicki), którego prezentacja firmy „Drelich świętokrzyski” wzbudziła bardzo duże zainteresowanie zaproszonych gości oraz mediów, bowiem odwoływała się do tradycji historycznych, militarnych i patriotycznych naszego regionu Koncept własnego przedsięwzięcia jest realizacją pasji autora. M. Chlewicki jest członkiem grup rekonstrukcyjnych, stąd pomysł zakładu krawieckiego, który miałby przygotowywać umundurowanie i wyposażenie na potrzeby pokazów historycznych, inscenizacji słynnych bitew, ekranizacji filmowych, programów telewizyjnych, wystaw, uroczystości, itp.Cieszy więc fakt, iż uczniowie, którzy przecież niedługo będą stawać przed ważnymi wyborami życiowymi podjęli wyzwanie chętnie. Z odpowiedzialnością i rzetelnością konstruowali plany własnych firm, a członkowie najlepszych zespołów, podobnie jak w roku ubiegłym, będą w nagrodę brali udział w wyjeździe studyjnym do Szwajcarii we wrześniu br., który zakłada poznanie nie tylko walorów turystycznych tego kraju ale również zaznajomienie się z systemem kształcenia oraz warunkami prowadzenia własnej działalności gospodarczej, mogącymi być przykładem wykorzystywania własnych zasobów materialnych, kulturowych i ludzkich. Zajęcia warsztatowe i nadzór merytoryczny nad projektem sprawowali nauczyciele: Jacek Jankowski i Artur Tofil.

  • ps1
  • ps2
  • ps3
  • ps4
  • ps5
  • ps6
  • ps7