Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Clinton czy Trump- wyborcza debata oksfordzka w „Broniewskim”


Debata była kontynuacją cyklu zapoczątkowanego w zeszłym roku szkolnym, gdy nasze dwie drużyny zwyciężyły w potyczkach międzyszkolnych, a następnie uczniowie debatowali w szkole na temat Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja.
W obecnej debacie reprezentacje obu partii wykazały się dużą wiedzą merytoryczną oraz umiejętnościami dyskusyjnymi. W trakcie wymiany podglądów nie zabrakło również ciętych, ale dowcipnych ripost. Przedstawicielami partii demokratycznej byli: Dominik Gierczak, Klaudia Woźniak, Daniel Gołyski i Gabriela Tokarska.
W skład opozycji- partii republikańskiej wchodzili: Daniel Mordon, Kamila Pronobis, Jakub Kozakiewicz oraz Adrianna Hauer.  Prowadzącą  debaty była Natalia Łojek.
W wydarzeniu uczestniczyli przedstawicie władz powiatu: wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Pan Eligiusz Mich, zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Pan Antoni Maciejko. Gościliśmy także uczniów- humanistów oraz ich nauczycieli z ostrowieckich gimnazjów, a także przedstawicieli lokalnych mediów oraz humanistyczną część społeczności szkolnej. 
W odróżnieniu od klasycznej debaty, nie wyłaniano zwycięzców, gdyż to spotkanie miało na celu przybliżenie programu oraz sylwetek kandydatów, a także zaprezentowanie i doskonalenie umiejętności naszych uczniów. Debatę przygotowała klasa IIa z pomocą nauczycieli:Szymona Pająka, Ewy Wyjadłowskiej, Anny Budzeń, Bożeny Jagiełło.

  • d1
  • d2
  • d3
  • d4