Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Humaniści z Broniewskiego na konferencji szkół partnerskich Uniwersytetu Marii Skłodowskiej w Lublinie


Podczas konferencji bardzo ciekawe referaty wygłosili naukowcy uczelni: dr hab. Katarzyna Markiewicz- „Sprawne i skuteczne zarządzanie placówką oświatową” oraz prof. Stanisław Mącik „Jak w dobie niżu demograficznego skutecznie reklamować szkoły ponadgimnazjalne?”. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat kondycji oświaty i szkolnictwa wyższego w dobie poważnych reform i przemian społecznych.
Rok współpracy Liceum Broniewskiego oraz UMCS należy uznać za bardzo udany i owocny. Nasi uczniowie  uczestniczyli w „Drzwiach otwartych UMCS”, spotkaniu z Jakubem Kornhauserem, współczesnym poetą polskim oraz podsumowaniu Roku Sienkiewiczowskiego. Ponadto pracownicy naukowi Instytutu Filologii Polskiej i Instytutu Prawa gościli w liceum prowadząc warsztaty i wygłaszając wykłady.  Znaczna liczba ubiegłorocznych absolwentów kontynuuje naukę na UMCS.
Dzięki patronatowi naukowemu nasze liceum zyskało solidnego partnera naukowego, młodzież ma okazję poznać przedsmak życia studenckiego i metody pracy akademickiej.
Koordynatorzy współpracy: Ewa Wyjadłowska, Bożena Jagiełło, Anna Budzeń i Szymon Pająk uważają partnerstwo Liceum Broniewskiego i UMCS za przysłowiowy strzał w dziesiątkę.