Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Współpraca LO nr III z UMCS Lublin


Zachęceni wynikami matury z języka polskiego i dużym zainteresowaniem uczniów tego typu zajęciami postanowiliśmy rozciągnąć naszą współpracę z UMCS na klasy lingwistyczne oraz wszystkie grupy językowe i właśnie  organizujemy podpisanie kolejnych patronatów, które obowiązywać będą od przyszłego roku szkolnego. Będzie to patronat Wydziału Anglistyki nad klasami lingwistycznymi z rozszerzonym j. angielskim oraz patronaty Wydziałów: Romanistyki, Germanistyki i Filologii Słowiańskiej nad grupami językowymi wszystkich klas w naszej szkole, tj. francuskimi, niemieckim i rosyjskimi.
W związku z tym również 24 marca klasy pierwsze i drugie o profilu humanistycznym i lingwistycznym uczestniczyły w warsztatach, wykładach oraz prezentacjach na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie podczas organizowanych przez uczelnię tzw. '' Drzwi Otwartych UMCS''. Celem wizyty było zaznajomienie uczniów naszego liceum z bogatą ofertą dydaktyczną uczelni. Młodzież spotkała się z pracownikami naukowymi i studentami Wydziałów Polonistyki, Historii, Anglistyki, Germanistyki, Lingwistyki Stosowanej, Romanistyki i Filologii Słowiańskiej.
Uczniowie mieli możliwość nie tylko odwiedzić stoiska poszczególnych wydziałów, gdzie prezentowano oferty oraz zasady rekrutacji, ale również uczestniczyć w warsztatach, spotkaniach, prezentacjach i wykładach na poszczególnych wydziałach. Ciekawe okazało się spotkanie ze studentami Wydziału Germanistyki, którzy są absolwentami naszego liceum.
Zaprezentowali oni nie tylko ofertę programową Wydziałów, ale również możliwości doskonalenia języka poprzez uczestniczenie w programie ''Erasmus'' umożliwiającym studentom pobyt i studia za granicą. Jest to doskonała forma nauki języka obcego poprzez kontakt z jego rodzimymi użytkownikami. Studenci zaprezentowali również naszym uczniom możliwości pracy po studiach językowych.

  • ws1
  • ws2
  • ws3
  • ws4
  • ws5