Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dzień Edukacji Narodowej w Broniewskim


Specjalny utwór ”O tym, co dyrektor ma na głowie ” zdobył aplauz publiczności. Polonistom zadedykowano wiersz o tym, jak trudna bywa ich praca w czasach Internetu i obniżenia jakości kultury. Przecież dla niektórych książka to wciąż bliżej nieokreślone zjawisko fizyczne. Dla lingwistów w rytm „Shape of you” zatańczył zespół z klasy 2b.I jakże pięknie prezentowały się nasze dziewczyny. Matematykom uświadomiono, że ich przedmiot bliski jest czarnej magii, którą nasze praprababki tłumaczyły świat. Ale dla nich też była piosenka. Fizykom, informatykom, geografom piosenką podziękowano za to, że nie pytają, w jakim miejscu spotkają się te nieszczęsne pociągi, które o tej samej porze wyjeżdżają z dwóch różnych stacji – jakby to było ważne dla istnienia świata. Albo czy ludzie na drugiej półkuli chodzą do góry nogami. Mogą chodzić. Historykom, filozofom, nauczycielom wiedzy o społeczeństwie za tłumaczenie współczesnego świata mocno wynikającego z jego historii podziękowano „Dumką na dwa serca”. Naszym kochanym i jakże cierpliwym paniom z biblioteki dedykowano piosenkę Edyty Geppert „Czy pamiętasz jak to było”, bo chyba tylko do dawnych czasów można się odwoływać, kiedy ktoś prosił o „Cierpienia młodego Wertera” a nie tak jak dziś „Boleści kogoś tam”. Wreszcie były też podziękowania emerytowanych nauczycieli oraz  administracji i obsługi. Całość zakończyła piosenka A. Jantar „Radość najpiękniejszych lat” – piosenka uświadamiająca młodym, że lata spędzane w szkole są jednak najpiękniejsze, a wszystkim  innym, że warto je wspominać i za nie dziękować.
Na koniec piękne życzenia dla wszystkich złożył pan Grzegorz Połeć, emerytowany dyrektor szkoły- Romuald Mrugała i inni zaproszeni goście, a młodzież obdzieliła wszystkich czerwonymi różami. I jak zawsze było i wesoło, i wzruszająco, i bardzo uroczyście.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2017_2018/D_n