Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piotr Pocheć z LO nr III na gali Stypendystów Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.


Piotr Pocheć  to uczeń bardzo zdolny i pracowity, o niezwykłej kulturze osobistej.
Jest uczniem bardzo ambitnym, zdyscyplinowanym, sumiennie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Samodzielnie poszerza własną wiedzę, rozwijając swoje pasje  i zainteresowania. Jego wiedza  znacznie wykracza poza zakres materiału programowego, co wynika z jego samodzielnych poszukiwań i przemyśleń.W roku szkolnym 2016/2017 uzyskał w szkole średnią ocen-5,83,jest jednak osobą bardzo skromną, niechętnie chwali się swoimi sukcesami.Oprócz tak wysokiej średniej, Piotr zajął też I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym i Literackim „Wilcze tropy żołnierzy wyklętych”, IV miejsce  w  I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polskich,  II miejsce w etapie rejonowym Konkursu „Tuberlandeskunde-DieSchweiz”- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego,II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Lubię czytać!” zorganizowanym przez Bursę Szkolną w Ostrowcu Świętokrzyskim, objętym Honorowym Patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki w Ostrowcu Świętokrzyskim, a także I miejsce w X Konkursie Ortograficznym zorganizowanym w Bursie Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim i I miejsce w Szkolnym Konkursie Poetyckim „Wiersze o wiośnie” zorganizowanym przez Szkolny Klub Literacki „Ad Rem” w LO nr III.
Piotr nie jest jednak tylko osobą, która lubi się uczyć i osiąga w tej dziedzinie duże sukcesy, jak każdy chłopiec w jego wieku ma też swoje pasje sportowe- biegi. W ubiegłym roku szkolnym zajął IV miejsce w powiecie w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców i XII miejsce w Finale Wojewódzkim
w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców. Interesuje się też plastyką i muzyką-uczestniczył  w XII edycji konkursu „DaF-Kennerdreheneinen Clip” na przygotowanie teledysku  i  piosenki w języku niemieckim oraz w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Martwa Natura” 2016.
Piotr cechuje się bardzo wysoką kulturą osobistą, jest bardzo lubiany przez nauczycieli oraz przez koleżanki i kolegów. Chętnie angażuje się w życie klasy, aktywnie pracuje też w Bursie Szkolnej, w której mieszka. Uczestniczy w przygotowywaniu akademii, prowadzi gazetkę, działa w zespole pomocy koleżeńskiej.    Można na nim polegać, gdyż jest prawdomówny i chętny do pomocy. Dyscyplina pracy  oraz koncentracja podczas zajęć pomagają uczniowi w zdobywaniu bardzo dobrych  i celujących ocen. Jest pilny, ambitny i tolerancyjny.
Swoją przyszłość uczeń wiąże z kierunkami interdyscyplinarnymi, gdyż jak mówi, szkoda mu zrezygnować z jakiegoś przedmiotu na rzecz innego. Na maturze zamierza zdawać aż 4 przedmioty rozszerzone- j. angielski, j niemiecki,j. polski i geografię. Dumni z jego osiągnięć trzymamy kciuki za następne, gdyż Piotr na pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa  w tym zakresie.

  • Rm117
  • Rm217
  • Rm317