Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Humaniści koniecznie do Bronka

 

Jakość nauczania wspiera doskonałe wyposażenie szkoły w różne pomoce naukowe. Posiada ona kino studyjne, w którym można obejrzeć „perełki” kina polskiego i zagranicznego, filmy trudne, śmieszne, ciekawe i dyskusyjne. Ma też niezwykle klimatyczną scenę teatralną, gdzie można realizować własne pasje i zdolności. Tu można uczyć, bawić, dyskutować, mieć prawo do własnego zdania, jeśli tylko potrafi się je obronić. Taka możliwość istnieje tylko w Broniewskim.  Niektórzy powiedzą, że warto pójść do Broniewskiego, ponieważ jest to fajna szkoła, gdzie ceni się ucznia jako człowieka, szanuje się jego prawa, ceni inicjatywę.Jeszcze inni powiedzą, że humaniści sprawiają, że szkoła żyje. Jest tu koło teatralne, okolicznościowe imprezy, trzeba się uczyć, ale też można się bawić, śpiewać, tańczyć. Szkolna scena teatralna naprawdę lubi humanistów, a oni ją. W szkole istnieje też „Radio Bronek”                               i „Telewizja Bronek”- Broniewski daje szerokie możliwości do realizowania siebie na różnych płaszczyznach humanistycznych zainteresowań.. Zapraszamy, przecież nigdzie nie może być lepiej.

Trzeba pamiętać, że o rozwój tej klasy dba stały skład nauczycieli, którzy jednocześnie są koordynatorami współpracy humanistów z Uniwersytetem Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie: Ewa Wyjadłowska, Ewa Dobrowolska, Bożena Jagiełło -polonistki, Anna Budzeń- nauczycielka historii oraz Szymon Pająk- nauczyciel wos-u.. Dzięki temu oczywiście młodzież ma szanse zapoznać się z propozycją edukacyjną uczelni, ale też wejść w jej środowisko, poznać wykładowców, obowiązki ale też uroki życia studenckiego, co podnosi motywację do nauki już w liceum.  Zapraszamy absolwentów gimnazjów, czeka na was wielka przygoda.