Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie „Bronka”- nagrodzeni przez Starostę Ostrowieckiego


Konrad jest laureatem I miejscaXVI Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych Arlekin- Inowrocław 2018, laureatem II miejscaXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Emigracyjnej, finalistą 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego –Kielce 2018, zajął też I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie 32 Interpretacje Współczesności  oraz  zdobył wyróżnienie w 45 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im L. Staffa.Ten niezwykle uzdolniony młody człowiek ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia i aktualnie uczy się w Szkole MuzycznejII stopnia Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Św.Jest osobą sumienną, pracowitą i kulturalną, lubianą przez kolegów i nauczycieli. Chętnie bierze udział w różnych przedsięwzięciach klasowych i szkolnych. Gra na skrzypcach, więc często uczestniczyw tworzeniu oprawy muzycznej szkolnych przedstawień. Jest też bardzo dobrym uczniem klasy drugiej biologiczno-chemicznej, ze średnią ocen 5,08
Osiągnięcia Konrada docenił również Pan Senator Jarosław Rusiecki, który ufundował dla  niego specjalną nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Natomiast wszyscy stypendyści zostali nagrodzeni przez  posła na Sejm pan Andrzeja Kryja zaproszeniem do Sejmu we wrześniu 2018r.
Ponadto na GalęStypendystów zaproszeni zostali inni szczególnie wyróżniający się uczniowie naszej szkoły i Pan Starosta nagrodził ich nagrodami książkowymi i dyplomami, Dyplomami uhonorował też nauczycieli pod okiem których uczniowie zdobywali laury. Uhonorowani uczniowie to:
•    Julia Bajak z klasy 2b (lingwistycznej) za wybitne osiągnięcia sportowe. Julia zdobyła VII miejsce wPucharze Polski juniorek młodszych i Juniorów młodszych-Judo Baltic Cup-2017, V miejsce w  Drużynowych Mistrzostwach Polski Województw Juniorów Młodszych-2017, III miejsce w IV Ogólnopolskim Memoriał Pawła Pytlińskiego-2017, VII miejsce
w I Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży-2017, II miejsce
w MiędzywojewódzkichMistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo-2017 i I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Juniorów Młodszych-2017.
Julia jest nie tylko judoczką, bardzo dobrze się uczy i interesuje się psychologią, uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Julia jest kandydatką LO nr III do Stypendium Ministra Edukacji.
•    Wiktor Płeszka tegoroczny klasy3c- matematycznej. Wiktor zdobył III miejsce
w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości (Blok B – Wynalazczość) i był uczestnikiem eliminacji centralnych OIT i W (Blok B – Wynalazczość). Jest też ubiegłorocznym finalistą tejże olimpiady.Swoje sukcesy Wiktor uzyskiwał z pomocą dyr. Szkoły- RobertaWardy. Uczeń brał również udział w zawodach  okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej.Dał się poznać jako sumienny, pracowity
i rzetelnie wypełniający obowiązki szkolne. W końcowej klasyfikacji roku szkolnego 2017/2018 uzyskał średnią ocen 5,10.
•    Klaudia Sobolewska zajęła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok B – wynalazczość. Wzięła również udział
w eliminacjach centralnych tej olimpiady. Opiekunem uczennicy był dyrektor szkoły Robert WardaKlaudia jest uczennicą klasy drugiej o profilu biologiczno-chemicznym i bardzo dobrze się uczy – uzyskała średnią ocen 4,83.
•    Aleksandra Soja i Maciej Soja- uczniowie klasy 2e- biologiczno-chemicznej zajęli drużynowo II miejsce w  eliminacjach wojewódzkichOlimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości blok A- Innowacje Technicznei wzięli udział w eliminacjach centralnych pod opieką Barbary Cecot. Oboje bardzo dobrze się uczą, zwłaszcza Aleksandra, która uzyskała na koniec roku średnią 5,25.
•    Aleksandra Jaśkiewicz uczennica klasy 2a (humanistycznej) była laureatką II miejscakonkursu międzynarodowego „Świętujmy wspólnie Prawa Człowieka”(w  j. francuskim)   zorganizowanego przez Stowarzyszenie Regends d’Eufants w Strasburgu. Uczennica pracowała pod opieka Alicji Samot. Średnia ocen Aleksandry to- 5,36. W nagrodę została zaproszona do Belgii.
•    Aleksandra Rogala, Paula Pytlakowa i Bartłomiej Szcześniak- uczniowie klasy 1b (lingwistycznej) zdobyli drużynowo III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiegozorganizowanym przez Centrum Promocji UMCS i Centrum Nauczania i Certyfikacji Języków Obcych UMCS. Są to uczniowie Agnieszki Pocheć-Paluch. Ponadto Aleksandra Rogala jest najlepsza uczennica LO nr III, zakończyła rok szkolny ze średnią ocen 5,69 i jest naszą kandydatką do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.
•    Agnieszka Orłowska uczennica klasy 1a- (humanistycznej) został laureatką II miejsca XVI Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ Solidarność. Pracowała pod opieka Anny Budzeń. Uczennica zakończyła rok szkolny ze średnią 5,44.
•    Wiktoria Kolasa z klasy 2e- biologiczno-chemicznej zdobywczyni złotego dyplomu w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym Alchemik pod opieką Barbary Cecot. Ponadto Wiktoria ukończyła rok szkolny ze średnia ocen 5,27.
•    Piotr Pocheć z 3b (lingwistycznej) i Karolina Szczygieł z 3c (matematycznej) zajęli drużynowo II miejsce  w okręgu w Ogólnopolskim Konkursie„Turbulandeskunde- Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego” zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Nauczyciel prowadzący to Ewa Dorecka.

 

  • ns5
  • ns6
  • ns7
  • ns8