Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Listopad z językiem francuskim


Następną ważną dla języka francuskiego chwilą była wręczenie nagród w  V Wojewódzkim Konkursie Tłumaczeniowym i Literackim pt. „Polska i Francja 1914- 1918”, które odbyło się w I LO  im. S. Żeromskiego w Kielcach i stanowiło integralną część uroczystych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Miło nam poinformować, że wśród laureatów tego konkursu znalazły się dwie uczennice z klasy 3A. Pięknie przetłumaczone wiersze  przyniosły Agnieszce Matyjasek I nagrodę, a Oli Jaśkiewicz – wyróżnienie.
I na zakończenie wydarzeń związanych z Francją i językiem francuskim nie sposób nie wspomnieć o spotkaniu z p. Elizą Łuczyńską, koordynatorem działającej przy Ambasadzie Francji w Polsce i Instytucie Francuskim Agencji Campus France. Od bieżącego roku szkolnego „Broniewski” należy do sieci korespondentów Campus France, a w szkole otwarto właśnie Centrum Informacji Agencji. Prezentacja przygotowana przez p. Elizę Łuczyńską dotyczyła perspektyw jakie czekają na osoby uczące się języka francuskiego i budowania ścieżki kariery zawodowej z tym językiem. Uczniowie mogli dowiedzieć się dlaczego warto wybrać Francję jako miejsce swoich studiów, jakie typy uczelni tam funkcjonują i z jakich programów stypendialnych mogą skorzystać. Prezentacja, w której wzięło udział blisko osiemdziesiąt osób spotkało się z dużym zainteresowaniem, a część uczestniczących w niej uczniów już planuje związać swoją przyszłość z językiem francuskim.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2018_2019/Fran