Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

50-lecie nadania Liceum Ogólnokształcącemu nr III w Ostrowcu Św. imienia Władysława Broniewskiego

Następnie rozpoczęła się akademia przygotowana przez uczniów klasy II humanistycznej. Pokazała wybitnego poetę, autora wielkiej miary, człowieka wyrastającego z głębokich tradycji patriotycznych, zafascynowanego Piłsudskim, historią polskich powstań narodowo-wyzwoleńczych, biorącego udział w historii odradzającego się państwa. Poetę umiejącego reagować na najważniejsze problemy narodowe i społeczne. Stojącego w obliczu wielkich wydarzeń historycznych, mierzącego się z
dramatami pokoleniowymi, takimi jak II wojna światowa czy komunizm. Przede wszystkim jednak pokazała Władysława Broniewskiego jako wrażliwego człowieka niezwykle doświadczonego przez los i umiejącego z niezwykłą subtelnością o tym doświadczeniu opowiadać. Broniewski, pełen wiary w komunizm, rozczarował się nim boleśnie. Utracił wielką miłość swojego życia – żonę Marię, a przede wszystkim przeżył dramatyczne chwile po śmierci ukochanej córki Joanny. Z ogromnym trudem mierzył się z losem, a kiedy nie starczało mu sił, pisał. Pozostawił więc po sobie poetycki pamiętnik człowieka, który wiele przeżył i umiał o tym wzruszająco pisać. Człowieka, który pozostawił po sobie swoją miłość do kraju, swoje rozczarowanie i swój poetycki płacz. Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych doznań i wzruszeń.
Opieka merytoryczna - Pani Ewa Wyjadłowska.

  • dp1
  • dp2
  • dp3
  • dp4
  • dp5