Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spotkanie z Katarzyną Bonda

Witamy ponownie! W tym wpisie chcielibyśmy skupić się na spotkaniu autorskim ze wspaniałą osobą, a mianowicie Katarzyną Bondą. Otóż, Katarzyna Bonda jest znakomitą powieściopisarką, skupiającą się głównie na pisaniu powieści kryminalnych, zdobywających coraz większe uznanie zarówno wśród krytyków literackich, jak i zwykłych czytelników, których zdanie dla autorki jest najważniejsze. Wielokrotnie podkreślała ona, że pisze nie dla siebie, ani wydawnictwa, ale właśnie dla rozproszonych po całej Polsce (i nie tylko) fanów kryminałów o podłożu psychologicznym.

Autorka porównywała proces czytania jej książek do swego rodzaju katharsis, czyli całkowitego oczyszczenia duszy - właśnie do takiego rezultatu zawsze dąży. Proces pisania natomiast przedstawiała jako układanie puzzli, ponieważ do każdej swej książki przygotowuje się przez wiele lat. Zbiera informacje od najlepszych specjalistów, np. osmologów, detektywów, anestezjologów, chirurgów. Świadczy to o tym, że nie jest gołosłowna i nie posługuje się pustosłowami, ponieważ uważa, „że jest nam to winna". Choć spotkanie, które odbyło się w dn.20 października bieżącego roku miało skupiać się wokół najnowszej książki Katarzyny Bondy, pt. "Lampiony", to mogliśmy się dowiedzieć bardzo dużo na temat samej autorki powieści. Padło wiele słów, a także i pytań odnośnie jej przeszłości. Katarzyna Bonda może być wzorem dla wielu osób, które swoją przyszłość upatrują w poszerzaniu umiejętności pisania dla innych. Początkowo bohaterka naszego wpisu była młodą dziewczyną pragnącą zostać dziennikarką, co jej się udało. Pracowała w redakcjach "Newsweeka", "Wprost", TVP S.A. i wielu innych. Praca jednak zajmowała całe jej życie, a najbardziej męczące było dla niej korygowanie własnych słów i nakładanie poprawek, aby teksty były bardziej komercyjne. Katarzyna Bonda podkreślała jednak, że jako dziennikarka czuła się spełniona. Pewnego dnia zapragnęła zmiany, rzuciła dziennikarstwo i z wielkimi nadziejami rozpoczęła karierę jako pisarka. "Wybicie się" na rynku trwało dłużej niż myślała, aczkolwiek osiągnęła cel. Teraz jako młoda kobieta "przed 40tką", znającą swoją wartość, pnie się w górę i dąży do nowych zamierzeń. Katarzyna Bonda może stanowić przykład kobiety sukcesu XXI wieku, dlatego to spotkanie autorskie przyniosło nowe wartości dla wielu z nas, "humanistów z Bronka". Zachęcamy do czytania powieści kryminalnych Katarzyny Bondy. Gwarantujemy, że Was zainteresują i nie zawiedziecie się.