Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rozpoczęliśmy tegoroczną współpracę z UMCS-em

Podczas pierwszej wycieczki szkolnej zorganizowanej w ramach współpracy naszego liceum z Uniwersytetem Marii Skłodowskie Curie w Lublinie mieliśmy okazję zapoznać się z niektórymi kierunkami studiów na wydziale humanistycznym.
Są to między innymi:

*filologia polska ze specjalnościami na studiach licencjackich:
•    nauczycielską,
•    redaktorsko-medialną,
•    teatrologiczną,
*glottodydaktyka polonistyczna,
*e-edytorstwo.


       Do każdego z kierunków przygotowano ciekawe prezentacje, które pokazały, jak wygląda nauka w wyższej uczelni od strony jej studentów. Wypowiadali się zarówno wykładowcy, jak i studenci, których opinie tak naprawdę dla nas licealistów są najważniejsze. Mogliśmy posłuchać rad i wskazówek młodych ludzi, którzy nie tak dawno stali przed takim samym wyborem, jak my stoimy teraz.
      Oprócz prezentacji multimedialnych, UMCS zorganizował również  krótki konkurs dla uczniów naszej szkoły, którego celem było odgadnięcie jednej z trzech staropolskich zagadek. To pokazało, że studia oprócz ciężkiej pracy dają możliwość dobrej zabawy. Bo tak naprawdę studia dostarczają nam wspomnień na całe życie, więc przy ich wyborze powinniśmy zdać się na intuicję i nie stresować aż tak bardzo, ponieważ każdy wybór podjęty w zgodzie z samym sobą będzie dobrym wyborem, którego nigdy nie powinniśmy żałować.
     Uważam, że wyjazd na UMCS dostarczył nam świeżego spojrzenie na kwestie wyboru studiów ale przede wszystkim był dobrą zabawą.

Aleksandra Jaśkiewicz kl. 1humanistyczna