Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nowy Projekt

Nasza szkoła będzie brała udział w kolejnym projekcie przygotowanym przez Wydział Chemii UJ w Programie Ścieżki Kopernika 2.0 Uniwersytet Jagielloński współpracując z nauczycielką chemii Dorota Kamińską, przygotował wniosek o dofinansowanie projektu. 13 września 2016 r. w Starostwie Powiatowym przedstawiciele UJ – dr M. Krzeczkowska i dr P, Broś  i samorządu – E. Mich i P. Cielecki  podpisali umowę partnerską, która umożliwi szkole udział w projekcie.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu "IRRESISTIBLE"

18 maja 2016 roku w Collegium Maius UJ  została otwarta wystawa podsumowująca projekt IRRESISTIBLE  „Witamy w Nanośiwecie” . W przygotowaniu tej wystawy brało udział kilkadziesiąt osób - uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne. Z nasze szkoły na wystawie znalazły się trzy eksponaty: Wiedza kołem się toczy, Cechy idealnego naukowca, Katalizator samochodowy.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Projekt IRRESISTIBLE

Od wielu lat szkoła aktywnie współpracuje z Zakładem Dydaktyki Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Inicjatorką tej współpracy jest p. Dorota Kamińska- nauczycielka chemii w naszym liceum. W latach 2014-2016 w ramach tej współpracy szkoła realizowała międzynarodowy projekt IRRESISTIBLE, którego koordynatorem w Polsce była dr Iwona Maciejowska z Zakładu Dydaktyki  Chemii UJ.  Celem projektu było zaangażowanie młodzieży w odpowiedzialne badania i innowacje – czyli RRI (skrót ang.).

Czytaj więcej...

Wystawa w Kilonii

<Przełom września i października 2016 roku, to czas podsumowania projektu IRRESISTIBLE (ang. Including ResponsibleResearch an innovation in cutting Edge Science and Inquiry-based Science education to improve Teacher's ability of BridgingLearning Environments). Od 28 września do 2 października 2016r. grupa nauczycieli z Polski, naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i muzealników z Collegium Maius przebywała w Kilonii (Niemcy), gdzie w środowisku międzynarodowym dokonano podsumowania trzyletniej pracy w projekcie.

Czytaj więcej...

Wystawa w szkole

15 czerwca 2015 roku otwarta została interaktywna wystawa NANOśWIAT przygotowana przez klasę biologiczno-chemiczną 1d w ramach projektu IRRESISTIBLE. Na uroczystości obecny był dyrektor szkoły mgr inż. Robert Warda, przedstawiciel Muzeum UJ dr Maciej Kluza, przedstawiciel władz samorządowych mgr Paweł Górniak, nauczyciele przedmiotów przyrodniczych w LO nr III i uczniowie klas biologiczno-chemicznych.

Czytaj więcej...