Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Goście z Gennevilliers 2012

mTuż po Świętach Wielkanocnych, w kwietniu 2012 roku gościła w Ostrowcu grupa młodzieży francuskiej z Liceum Galileusza, z zaprzyjaźnionego z Ostrowcem miasta Gennevilliers. Młodzi ludzie zostali bardzo serdecznie przyjęci przez rodziny uczniów „Broniewskiego” (34 osoby) i „Staszica (13 osób). Organizacją przebiegu wizyty w szkole zajmowała się nauczycielka języka francuskiego p. Alicja Samot. W środę 11 kwietnia goście naszych uczniów wraz z opiekunami zostali zaproszeni do szkoły, gdzie oficjalnie powitali ich przedstawiciele władz samorządowych – wicestarosta Pan Eligiusz Mich, wiceprezydent Pan Paweł Górniak i dyrektor Pan Robert Warda.

Młodzi ludzie bardzo szybko odnaleźli swoich korespondentów, z którymi już wcześniej zapoznali się drogą mailową i na Facebooku., a następnie udali się na lekcje języka angielskiego i niemieckiego prowadzone przez Panie Anettę Barańską i Martę Dytkowską oraz Pana Pawła Barańskiego. W tym czasie francuscy opiekunowie mieli okazję poznać nasze polskie tradycje uczestnicząc w wielkanocnym śniadaniu.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_wiz_12

 

Na pięknie przybranym stole, dziele p. Anny Nowak – Musiał nie zabrakło typowych wielkanocnych potraw: barszczu, drożdżowych bab i oczywiście jajek, którymi dzielono się składając sobie najlepsze życzenia. Gościom bardzo się ten polski zwyczaj spodobał. Po południu Francuzi zwiedzili Krzemionki, a wieczorem odbyła się wspólna polsko-francuska dyskoteka. Czwartek 12 kwietnia był dniem przeznaczonym na zwiedzanie Auschwitz-Birkenau i Wieliczki, a w piątek młodzi Polacy i Francuzi spotkali się ponownie, tym razem w Krakowie.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_wiz_12/01

 

Przy fantastycznej pogodzie i w wyśmienitych humorach odbyła się wspólna gra terenowa, która miała na celu odnalezienie i zapoznanie się z najważniejszymi zabytkami Krakowa. Był to niezapomniany, pełen wrażeń dzień, w którym niestety trzeba też było się pożegnać. Młodzi ludzie obiecali sobie jednak, że będą nadal się spotykać, być może już w najbliższe wakacje….