Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana z Francją 2006

wym fr 06W roku szkolnym 2005/2006 po raz kolejny, uczniowie naszego liceum pod opieką Alicji Samot, Grażyny Chudzińskiej i Alicji Młynarczyk mieli okazję zwiedzić jeden z najpiękniejszych regionów Francji - Sabaudię. Tym razem była to wymiana z Liceum Jean Moulin w Albertville - mieście znanym na całym świecie z organizacji zimowej olimpiady w 1992 roku, położonym w sercu Alp, u stóp Mont Blanc.

Ogromnym przeżyciem był dla każdego wjazd na lodowiec - la Mer de Glace, z którego rozciągała się imponująca i mrożąca krew w żyłach panorama Alp. Wszystkich zachwyciło pełne uroku miasteczko Annecy i przejażdżka statkiem po jeziorze o tej samej nazwie, uniwersyteckie miasto Chambéry z charakterystyczną włoską zabudową i fabryka serów w Beaufort, gdzie każdy mógł się przekonać jak powstaje jeden z największych specjałów kuchni francuskiej. Oczywiście bardzo ważnym punktem wyjazdu była obecność we francuskiej szkole, uczestniczenie w lekcjach i przede wszystkim doskonalenie znajomości języka francuskiego.
Polscy uczniowie przybliżyli również Francuzom nasz folklor poprzez spektakl prezentujący polskie tańce ludowe i narodowe, wystawiony tradycyjnie już w Salle de Maistre w Albertville, gdzie nasza młodzież ma już swoją wierną publiczność.

     

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_06


W wymianie udział wzięli: Anna Kaczmarska, Katarzyna Lefek, Ewelina Wojsa, Wojciech Bednarski, Małgorzata Kaczmarczyk, Beata Stan, Agnieszka Tłuczkiewicz, Maja Witkowska, Łukasz Kołodziej, Aleksandra Kośla, Katarzyna Kunat, Katarzyna Ptak, Jakub Fudalej, Iwona Kolasa, Małgorzata Stadnik, Jakub Ostrowski, Grzegorz Wodyński, Karolina Kołeczek, Agnieszka Pawlik. Joanna Dudek, Weronika Zawolska, Tomasz Saracen, Kaja Oraniec, Tomasz Kościołek.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_06/01