Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowa Konferencja Wymiany z Francją 2007

wym fr 07konf mLiceum Jean Moulin w Albertville było gospodarzem konferencji międzynarodowej dotyczącej zagadnień związanych z wymianą młodzieży. Do udziału w konferencji zaproszono dyrektorów szkół z którymi nawiązano współpracę i nauczycieli zaangażowanych w wymianę. Konferencja odbyła się w dniach 8 - 10 czerwca 2007 roku, a uczestniczyli w niej:

dyrektor szkoły mgr Krzysztof Cegliński i nauczyciele: mgr Alicja Samot i mgr inż. Grażyna Chudzińska.
Uczestnictwo w konferencji to wynik działań podejmowanych przez nasze liceum, a zainicjowane przez nauczyciela języka francuskiego panią mgr Alicję Samot. Umożliwienie młodym ludziom kontaktu z żywym językiem, przybliżenie kultury Francji i obyczajowości to główne cele takich działań. Przy współpracy z nauczycielami: panią Grażyną Chudzińską i panią Alicją Młynarczyk zrealizowano dwie wymiany: ze Stowarzyszeniem Muzyki i Teatru w 2004 roku, oraz z Liceum Jean Moulin - obecnym gospodarzem konferencji - w 2006.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_07konf


Wśród zaproszonych na konferencją byli przedstawiciele Niemiec, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski. Przedstawiciel Merostwa odpowiedzialny za kontakty międzynarodowe Georges BERNARD-GRANGER, wyraził nadzieję na dalszą współpracę szkół. Podkreślał zalety takich kontaktów i ich wpływ na rozwój młodych europejczyków.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_07konf/01

 

Obecny dyrektor Liceum Jean Moulin - Jacques D`HOOGHE nie krył swojego zadowolenia z przebiegu konferencji - wzajemne dyskusje, prace komisji roboczych, prezentacja osiągnięć i efektów, a także analiza problemów i wzajemnych oczekiwań zrodziły nowe pomysły. Jest szansa na poszerzenie kontaktów naszej młodzieży w Europie. Konferencja przebiegała w bardzo przyjaznej i ciepłej atmosferze, a organizatorzy zadbali również o prezentację ciekawych miejsc swojego regionu.