Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wymiana z Francją 2008

mW roku szkolnym 2007/2008 odbyła się trzecia już wymiana polsko – francuska pomiędzy naszym Liceum a Liceum Jean Moulin z  Albertville. Organizatorami wymiany były panie Alicja Samot i Grażyna Chudzińska, a brało w niej udział 23 uczniów z klas pierwszych i drugich. Francuzi gościli w Polsce w dniach 13 – 20 marca 2008. W tym czasie tradycyjnie odwiedzili szkołę

uczestnicząc w spotkaniu z dyrektorem Krzysztofem Ceglińskim, nauczycielami i rodzicami i w lekcjach języka angielskiego prowadzonych przez p. Anettę Barańską i Martę Dytkowską. Spotkanie w szkole miało szczególną oprawę, którą stanowił koncert pianistyczny w wykonaniu uczestnika wymiany Artura Maciochy. Następnie na scenie zaprezentowały się obie grupy, a artystyczne popisy zakończono nauką piosenki „Szła dzieweczka do laseczka”. Francuzi wspomagani fonetycznym zapisem, poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale.
Niezapomnianych wrażeń w czasie tego pobytu dostarczyły wycieczki do: Kurozwęk z pełnym pakietem atrakcji, do Zamku Krzyżtopór w Ujeździe z wieczorem „przy kominku”, do Kopalni Soli w Wieliczce i do Krakowa. W sympatycznej atmosferze zwiedzili również Krzemionki, „Żywe Muzeum Porcelany” w Ćmielowie, oraz nieoczekiwanie, w zimowej scenerii pokonali wejście drogą królewska na Święty Krzyż.
Nasi uczniowie przebywali we Francji od 21 do 31 maja 2008.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_08

 

W czasie swojego pobytu mieli przede wszystkim możliwość doskonalenia języka francuskiego, zapoznali się z systemem francuskiego szkolnictwa i oczywiście zwiedzali jeden z najpiękniejszych regionów Francji – Alpy i Sabaudię. Ten ośmiodniowy pobyt w rodzinach francuskich, udział w zajęciach szkolnych i rozgrywkach sportowych wymuszał konieczność porozumiewania się. Uczniowie mogli weryfikować swoje umiejętności, poszerzać słownictwo, a przede wszystkim przełamać swój lęk przed mówieniem w języku francuskim. Wiele niezapomnianych wrażeń dostarczyła uczestnikom tej wymiany wycieczka do Eisseillon w Haute Maurienne, zwiedzanie fortów obronnych z XIX wieku i przechadzka po zawieszonym między skałami „Diabelskim Moście”. Tradycyjnie już odbył się też wjazd na lodowiec „La mer de Glace” i przejażdżka statkiem po jeziorze Annecy, czyli żelazne i niezmiennie zachwycające punkty programu każdego pobytu w Alpach.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_08/01


W obu przypadkach, i w Polsce i we Francji, weekendy spędzano w rodzinach, aby móc lepiej się poznać i poszerzyć swoją wiedzę na temat kraju partnera, obyczajów, kuchni i życia codziennego.
W wymianie uczestniczyli: Elżbieta Czwakiel, Karolina Kitowska, Magdalena Bąk, Anna Chamera, Katarzyna Cieciura, Justyna Pawłowska, Sylwia Filipek, Patrycja Pańczyk, Emilia Cheba, Agnieszka Osojca, Karolina Wielgus, Anna Krupińska, Kinga Kotłowska, Ewa Dobosz, Sandra Żmuda, Katarzyna Kokoszka, Klaudia Kot, Dominika Kozieł, Luiza Kozieł, Agnieszka Pachocka, Artur Maciocha, Adrian Pietrzyk, Sebastian Piórkowski, Jakub Kolasa.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012/wym_fr/wym_fr_08/02