Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie ,,Bronka" w Szwajcarii

W dniach 5-12.09.2015r. uczennice LO nr III im. W. Broniewskiego: Marta Bukała, Karolina Kita, Milena Kucharska i Aleksandra Wojtan, pod opieką p. Artura Tofila, brały udział w I Wizycie Studyjnej pod nazwą „Dualny System Edukacji w Szwajcarii oraz wspieranie przedsiębiorczości i innowacji”, zorganizowanej w ramach programu „Góry Świętokrzyskie naszą przyszłością”. Była to nagroda za wygraną w projekcie “Firma Marzeń”, którego podsumowanie odbyło się w czerwcu bieżącego roku.

Czytaj więcej...

Grupa francuska z naszego bliźniaczego miasta Gennevilliers...

ffW dniach 24-25 kwietnia 2015 przebywała w Ostrowcu grupa francuska z naszego bliźniaczego miasta Gennevilliers pod Paryżem. Wśród 35 uczestników wycieczki do Polski było sześcioro licealistów, którzy zostali przyjęci przez naszych uczniów: Karolinę Dąbkowska, Anię Walasik i Maćka Pernaka z IA, Olę Gunię i Sylwię Lefek z ID oraz Kasię Glandę i Weronikę Waliszewską z IIIB.

Czytaj więcej...

Wizyta uczniów i nauczycieli z liceum Saint Joseph z la Roche we Francji

m13 kwietnia 2013, z 10-dniową wizytą, przyjechali do Ostrowca uczniowie i nauczyciele z liceum Saint Joseph z la Roche we Francji. Liczna, bo 30-osobowa grupa uczniów mieszka w rodzinach swoich polskich rówieśników z LO Nr I i LO Nr III. Z LO Nr I przyjmują gości: Wioletta Kaczor, Aleksandra Mroczek, Anna Szczerbińska,  Joanna Paszko, Krystian Przysiwek, Anna Malinowska, Patrycja Podczasi, Katarzyna Cielebąk, Sandra Gozdur, Agata Kaczor, Marta Prokop, Karolina Sobieraj,

Czytaj więcej...

Warsztaty językowe w LONDYNIE

mmPo raz kolejny młodzież III LO im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych w Londynie w dniach 17-22 lutego 2014 roku. Byliśmy zauroczeni, nie tylko miejscami, jakie mieliśmy szansę zobaczyć, ale również ludźmi, których mieliśmy okazję poznać.
Warsztaty językowe, to jedna z najbardziej efektywnych form doskonalenia

Czytaj więcej...

Z wizytą w Londynie - warsztaty językowe

mpW dniach 9-14 listopada 2012 roku młodzież z naszego liceum miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych w Londynie. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które miały miejsce na terenie miasta. Wyjazd na tego typu warsztaty to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych, jak również mobilizacja do dalszej nauki. Niezwykle ciekawym doświadczeniem był rodzaj zakwaterowania.

Czytaj więcej...