Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z wizytą w Londynie - warsztaty językowe

mpW dniach 9-14 listopada 2012 roku młodzież z naszego liceum miała okazję uczestniczyć w warsztatach językowych w Londynie. Intensywny i ciekawy program zwiedzania współgrał z możliwością ćwiczeń językowych, które miały miejsce na terenie miasta. Wyjazd na tego typu warsztaty to doskonała okazja do wypróbowania swoich umiejętności językowych, jak również mobilizacja do dalszej nauki. Niezwykle ciekawym doświadczeniem był rodzaj zakwaterowania.

Młodzież nocowała u rodzin brytyjskich, zróżnicowanych kulturowo i etnicznie. Dzięki tym rodzinom uczniowie mieli okazję poznania zwyczajów panujących w Anglii. Nawiązali również nowe kontakty i przyjaźnie.
Głównym celem wyjazdu było oczywiście doskonalenie sprawności językowych, ale również zwiedzanie największych atrakcji turystycznych takich jak: Londyn Eye, The British Museum, The National Gallery, Natural History Museum, Tower of London, China Town, Soho, ST. Paul’s Cathedral, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, Piccadilly Circus, Greenwich i wiele innych.

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012_13/londyn_warsztaty/pobyt1

Mimo tak krótkiego pobytu mieliśmy niesamowite szczęście obserwować dwie parady przemieszczające się ulicami Londynu. Były to Lord Mayor’s Show jak również  Poppy Day Parade. Warsztaty to nie tylko piękna przygoda, ale również wspaniała okazja dla maturzystów, którzy w tym roku szkolnym będą przystępować do egzaminu ustnego z języka angielskiego. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły młodzież klas trzecich mogła również uczestniczyć w tym wyjeździe, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na wyniki matur.:)

   

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://broniewski.ostrowiec.pl/images/2012_13/londyn_warsztaty/pobyt2

Warto wspomnieć, iż jako jedyna szkoła z Polski dostaliśmy dofinansowanie na dwie grupy, każda licząca po 25 osób. Tym bardziej jest nam miło, że na ponad 400 zgłoszeń z całej Polski nasza szkoła znalazła się w złotej 10-tce, która otrzymała dofinansowanie.
Piękna przygoda, wspaniałe wspomnienia, niezapomniane chwile… To wszystko powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.:)

 Relacja z Warsztatów w Londynie – oczami uczestnika

zuzia

 Londyn-miasto Jamesa Bonda, Stinga i Rodziny Królewskiej. Mekka artystów ze wszystkich stron świata. Miejsce kolorowe i wielokulturowe. Właśnie to wspaniałe miasto odwiedziła grupa uczniów z naszego liceum. Było fantastycznie! Mimo późnojesiennej pory pogoda dopisywała, co sprzyjało zobaczeniu wielu wspaniałych zabytków i miejsc, takich jak London Bridge, Pałac Buckingham czy Tower of London. Poza architekturą Londyn zachwycił nas również swoją mieszanką wielu kultur i narodów. Zobaczenie dzielnicy zamieszkanej przez Chińczyków-Chinatown, przystrojonej w kolorowe lampiony i dekoracje, było czymś niezwykłym. Równie ciekawym doświadczeniem było mieszkanie u rodzin. Nie były to zwyczajne angielskie rodziny, lecz rodziny imigrantów z Jamajki, Indii czy Pakistanu, co pozwoliło nam na poznanie nowych kultur, zwyczajów czy kuchni, a także na sprawdzenie swoich umiejętności językowych.

Londyn to naprawdę cudowne miasto. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Pobyt w Londynie był dla nas wspaniałym przeżyciem i na pewno wszyscy chcemy tam kiedyś wrócić.
NEXT YEAR!!!!!
Zuzanna Gregorczyk 1d