Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie „Broniewskiego” w Londynie

Od kilkunastu już lat tradycją LO nr III stały się coroczne wyjazdy turystyczno-językowe do Londynu i Paryża. W tym roku kolej na wyprawę anglistów, dlatego przez cały tydzień w kwietniu 2016, młodzież III LO im Wł. Broniewskiego w Ostrowcu, uczestniczyła w warsztatach językowych w Londynie. Była to wspaniała okazja do doskonalenia sprawności językowych, jak równie do zwiedzenia jednej z najpiękniejszych metropolii.

Czytaj więcej...

Wyjazd do Paryża

mm...zaprzyjaźnionych szkół- LO nr III im. Wl Broniewskiego i LO nr II im. St. Staszica. 13 kwietnia 2015 roku – dzień, w którym zaczęła się przygoda. Wyjazd do Paryża! 37 uczniów LO im. Broniewskiego i 9 LO im. Staszica wraz z opiekunami: p. dyr. Robertem Wardą i nauczycielami p. Alicją Samot, Wiesławą Grudzień i Szymonem Pająkiem wyrusza na voyage. Ekscytacja nie pozwalała spać, bo i kto mógłby usnąć mając za kilka godzin jechać do światowej stolicy

Czytaj więcej...

Odwiedzamy Paryż

mW roku 1995, 1997, 1999, 2001, 2003, 2005 i 2008 młodzież naszego Liceum, ucząca się języka francuskiego przebywała na wycieczkach krajoznawczo – językowych w Paryżu. W czasie wycieczek uczniowie mieli okazję poznawać zarówno imponujące zabytki stolicy Francji, jak i doskonalić swoje umiejętności językowe w kontaktach z Francuzami.

Czytaj więcej...

Odwiedzamy Londyn

mLondyn to żywe, stale zmieniające się miasto. Niektórym miastom wielkość nadają imponujące, zabytkowe budowle, innym fakt, że są siedzibą rządu, centrum kultury czy finansów, jeszcze inne fascynują tym, że są zupełnie nowe. Wyjątkowość Londynu polega na tym, że  łączy wszystkie te cechy. Jest po prostu najbogatszym kulturalnie, najbardziej stymulującym i dynamicznym miastem na świecie. Dlatego też młodzież LO nr III chętnie odwiedziła tę piękną stolicę Wielkiej Brytanii uczestnicząc w wycieczkach do tego miejsca w latach 2005, 2009 i 2011.

Czytaj więcej...