Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W „Bronku” czytają najwięcej

25.04.2016r. odbył się w Bursie Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powiatowy konkurs czytelniczy "Lubię czytać" objęty Honorowym Patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki starostwa powiatowego w Ostrowcu. Konkurs miał na celu sprawdzenie stopnia znajomości treści książek Joanny Chmielewskiej "Studnie przodków", "Boczne drogi"…, gdyż jego celem było promowanie autorów literatury polskiej, popularyzacja książek wykraczających poza kanon lektur szkolnych, rozbudzanie pasji czytelniczych, propagowanie aktywności i kultury czytelniczej  poprzez korzystanie z biblioteki.

Czytaj więcej...

„Broniewski” z Certyfikatem Mecenasa Kultury.

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. uzyskało Certyfikat Mecenasa Kultury Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki. Tytuł Mecenasa Kultury przyznaje się za szczególne zasługi w rozpowszechnianiu i propagowaniu kultury wśród młodzieży i społeczeństwa.Certyfikat ten jest wyrazem uznania dla klas humanistycznych naszego liceum za współpracę z Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki  w ramach rozpowszechniania  spektaklu pt. „Katyń-…w tył głowy”  przygotowanego przez Polski Teatr Historii i  Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Katowicach. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach obchodów 75 rocznicy mordu katyńskiego i zostało włączone w cykl lekcji historii i WOS prowadzonych w klasach humanistycznych oraz zapoczątkowało dyskusje na zajęciach lekcyjnych na tematy patriotyczne związane z tragiczna historią Polską.

Czytaj więcej...

Nagrody dla uczennic z Broniewskiego


Liceum Broniewskiego może poszczycić się wielkim sukcesem. Dwie jego uczennice  otrzymały niedawno nagrody dla wybitnych – stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz najwyższy laur w konkursie maturalnym. Stypendium Prezesa Rady Ministrów może dostać co roku tylko jedna nieprzeciętna osoba z każdej szkoły. Zwykle jest to uczeń z najwyższą średnią ocen lub wyróżniający się  w jednej określonej dziedzinie wiedzy. Tegoroczne rozdanie nagród miało szczególną oprawę.  Odbyło się w starachowickim hotelu „Europa” a uświetnione zostało klimatyczną muzyką zespołu wokalno – instrumentalnego „Diminuendo ” .

Czytaj więcej...

Panowie czapki z głów!!

Czapki z głów !! Koledzy i koleżanki ­tegoroczna edycja „Debat oksfordzkich” już zakończona. W finale do dyskusji na temat systemu demokracji, jej wad i zalet, stanęły dwie drużyny z naszego liceum. Pokonaliśmy wielu. W ćwierćfinale zabraliśmy głos na temat wolności słowa w internecie. W półfinale dyskutowaliśmy na temat szans funkcjonowania we współczesnym świecie elit intelektualnych. Pokazaliśmy, że mimo otaczającej nas komputeryzacji i pauperyzacji kultury świat bez intelektualistów, świat bez humanistów istnieć nie może. To oni przecież są siłą napędową wszelkich dyskusji nad rozwojem świata, rozwojem systemów społecznych i systemów wartości. Finałowa debata o demokracji pokazała, że nasze młode pokolenie to dojrzali społecznie i intelektualnie młodzi ludzie, mający pełną świadomość otaczającego nas świata, który będą współtworzyć i za który będą odpowiadać. Dyrekcja szkoły i nauczyciele mogą być naprawdę dumni ze swojej młodzieży.

Czytaj więcej...

„Broniewski” w Debacie Oksfordzkiej

debataW dniu  19 marca 2015 roku odbyły się finałowe zmagania drużyn dyskusyjnych, biorących udział w zorganizowanej przez WSBiP Debacie Oksfordzkiej. Ekspertami konkursu byli: Barbara Bakarz-Kowalska- dyrektor biblioteki w WSBiP w Ostrowcu Św., Dariusz Loranty -  negocjator policyjny oraz Stefan Truszczyński-Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
O I miejsce w finale walczyły dwie  drużyny- LO nr III im. Wł. Broniewskiego

Czytaj więcej...