Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Panowie czapki z głów!!

Czapki z głów !! Koledzy i koleżanki ­tegoroczna edycja „Debat oksfordzkich” już zakończona. W finale do dyskusji na temat systemu demokracji, jej wad i zalet, stanęły dwie drużyny z naszego liceum. Pokonaliśmy wielu. W ćwierćfinale zabraliśmy głos na temat wolności słowa w internecie. W półfinale dyskutowaliśmy na temat szans funkcjonowania we współczesnym świecie elit intelektualnych. Pokazaliśmy, że mimo otaczającej nas komputeryzacji i pauperyzacji kultury świat bez intelektualistów, świat bez humanistów istnieć nie może. To oni przecież są siłą napędową wszelkich dyskusji nad rozwojem świata, rozwojem systemów społecznych i systemów wartości. Finałowa debata o demokracji pokazała, że nasze młode pokolenie to dojrzali społecznie i intelektualnie młodzi ludzie, mający pełną świadomość otaczającego nas świata, który będą współtworzyć i za który będą odpowiadać. Dyrekcja szkoły i nauczyciele mogą być naprawdę dumni ze swojej młodzieży.

Ogromna wiedza z zakresu filozofii, socjologii i historii, kultura wypowiedzi, umiejętność przekonywania do swoich argumentów i szacunek dla poglądów i
argumentów przeciwnika stawia humanistów z Bronka naprawdę wśród wybranych. A są to: Aleksandra Sokołowska, Jan Młynek, Krzysztof Turek – zwycięzcy całej edycji oraz Anna Szafraniec, Patryk Bukała, Mateusz Zagozdon, którzy zajęli II miejsce. Wszyscy wymienieni chodzą do klasy 2a humanistycznej. Ich opiekunami byli: Anna Budzeń, Ewa Wyjadłowska, Szymon Pająk. Wszyscy otrzymali pamiątkowe upominki a zwycięzcy nagrody od organizatorów konkursu – WSBiP oraz CKU w Ostrowcu Św. Dodatkowo otrzymali też nagrody od , obecnego na debacie, Prezydenta Ostrowca Św. p. Jarosława Górczyńskiego. Natomiast Dyrektor Szkoły p.
Robert Warda przekazał uczniom swoje wielkie uznanie dla siły argumentów, śmiałości poglądów i umiejętności ich obrony. Jeszcze raz, panowie czapki z głów.