Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Henryk VIII i jego sześć żon - Bronek na scenie kina Etiuda

Henryk VIII z dynastii Tudorów odegrał niezwykle ważną rolę w historii Anglii, a także tegorocznych maturzystów LO nr III którzy, zafascynowani jego politycznymi i miłosnymi zawirowaniami zdecydowali się wystawić spektakl poświęcony jego życiorysowi. Scenariusz został napisany przez Darię Kwiatkowską i Patrycję Kęskę. Inspiracją była jedna z lekcji angielskiego, podczas której uczniowie obejrzeli film o wspomnianym królu. Jak sami mówią był to impuls do pierwszych potyczek ze scenariuszem. Po zapoznaniu się z nim, role zostały obsadzone a głównym wyznacznikiem było serce i pasja do języka angielskiego.


            Przygotowania trwały cały rok. Uczniowie twierdzą, że był to bardzo intensywny czas, ponieważ należało znaleźć odpowiednie rekwizyty i zagłębić się w kulturę XVI wieku, aby dobrać właściwe stroje Daria i Patrycja zajęły się również reżyserią. Próbom bacznie przyglądały się nauczycielki angielskiego - p.Marta Dytkowska oraz p.Anetta Barańska, które zawsze służyły dobrą radą oraz aktywnie angażowały się w przygotowanie przedstawienia. Dzięki uprzejmości Pana dyrektora Roberta Wardy uczniowie dostali szansę, aby wystawić spektakl na deskach rodzimej szkoły. Przedstawienie cieszyło się ogromną popularnością wśród pozostałych uczniów oraz nauczycieli, co wpłynęło na decyzję o zaprezentowaniu historii Henryka VIII przed szerszą publicznością.
            Termin wyznaczono na 19 lutego, a spektakl miał odbyć się w kinie Etiuda. Na wydarzenie zaproszono uczniów wszystkich szkół oraz ważne osobistości. Przyjść mogły także osoby prywatne oraz rodzice. Sala była pełna. Przedstawienie zachwyciło profesjonalizmem uczniów-aktorów, efektami dźwiękowymi oraz oprawą muzyczną w wykonaniu Aleksandry Kostępskiej. Sprawami technicznymi zajęły się : Kinga Michałowska,Maja Skowron, Aleksandra Jabłońska, Olga Budzeń, Natalia Lisicka oraz Przemek Strzelec. Głównymi aktorami byli: Kinga Kwiatkowska, Daria Kwiatkowska, Patrycja Kęska, Agata Polit, Natalia Zając, Gerard Przywoski, Patrycja Gębka, Wiktoria Jelonek, Maja Skowron, Agata Świderek, Klaudia Mazur, Martyna Pędziszewska, Agnieszka Budzeń, Kacper Wójcik, Bartek Paluch, Paulina Soboń, Martyna Rutkowska.
            Przedstawienie to bez wątpliwości wielki sukces uczniów z ,,Bronka,,. Z tego co wiadomo są plany na wystawienie sztuki jeszcze raz.

  • h1
  • h2
  • h3
  • h4
  • h5
  • h6
  • h7