Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stypendyści Starosty Ostrowieckiego z LO „Broniewskiego”

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że z dziesięciu tegorocznych Stypendiów Starosty Ostrowickiego aż 3 przypadły uczniom naszej szkoły. Są to: 

•Stypendium dydaktyczne dla Sylwi Lefek uczennicy klasy 3d – laureatki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Blok B- Wynalazczość

•Stypendium sportowe dla Aleksandry Kępy uczennicy klasy 1e- wielokrotnej zwyciężczyni Mistrzostw Polski i Europy w Fitness

•Stypendium artystyczne dla Aleksandry Kostępskiej  uczennicy klasy 1e– zwyciężczyni wielu konkursów piosenki ogólnopolskich i wojewódzkich 

Czytaj więcej...

Olimpijczycy z „Broniewskiego”- 2017

Rok szkolny 2016/2017 w LO Nr III im. Wł. Broniewskiego obfitował w wiele sukcesów olimpijskich, dzięki którym  9 osób z klas biologiczno-chemicznych i matematycznych ma już zagwarantowane indeksy wyższych uczelni technicznych i medycznych- troje uczniów zostało laureatami, a sześcioro finalistami olimpiad przedmiotowych.

Czytaj więcej...

Nasz człowiek w „Konkursie Wiedzy o Górach Polski”

Uczeń klasy II b Piotr Pocheć zdobył IV miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polski, który odbył się 25 marca w Krakowie. W finale uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów, zwycięzców eliminacji okręgowych z Krakowa, Tarnowa, Łodzi, Sandomierza, Chrzanowa, Kóz i Ostrowca. Konkurs składał się z części pisemnej, w której Piotr uzyskał 42 punkty oraz ustnej sprawdzającej znajomość mapy, Tatr, Podtatrza i zasad zachowania w górach. Ogólny wynik 94 punktów dał wysokie czwarte miejsce.

Czytaj więcej...

Uczeń Broniewskiego laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego.

Karol Heda, uczeń klasy 3d – biologiczno-chemicznej, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Chemicznym Okiem” zorganizowanego przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Sekcję Studencką Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „Hybryda”.
Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pt. „Chemicznym Okiem”, a prac takich wpłynęło na konkurs ponad 250. Jury,  w skład którego wchodzili pracownicy naukowi Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli sponsorów, wyłoniło czterech laureatów. Jednym z nich jest Karol Heda, uczeń mgr Doroty Kamińskiej. Jego plakat „Co bulgocze w samochodzie” został nagrodzony za wartość merytoryczną i oprawę graficzną. Karol otrzymał dysk przenośny 1TB i wiele gratulacji od  nauczycieli i kolegów ze szkoły.

Czytaj więcej...

Spektakularne zwycięstwo uczniów Broniewskiego w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

W dniu 25.03.2017 r. w Starachowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, blok B- Wynalazczość. Zawody, w których udział brały szkoły techniczne i ogólnokształcące z całego województwa, wyłoniły zwycięzców w kategoriach grupowych i indywidualnych.
Grupowo drużyna LO nr III im. Wł. Broniewskiego zajęła I miejsce, pokonując  nawet uczniów szkół technicznych, którzy tego typu tematykę mają na lekcjach szkolnych. W skład drużyny wchodziły: Sylwia Lefek ( 3d), Agata Płatek (3c),Dominika Dębicka (3c).

Czytaj więcej...