Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sukcesy uczniów Broniewskiego w wojewódzkich konkursach matematycznych

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim po sukcesach humanistycznych ( I i II miejsce Debatach Oksfordzkich), biologicznych (laureatka eliminacji okręgowych zakwalifikowana do eliminacji centralnych Olimpiady Biologicznej) i technicznych (laureatka eliminacji wojewódzkich zakwalifikowana do eliminacji centralnych Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości) sięgnęli po laury z matematyki.

W IV Świętokrzyskim Matematycznym Maratonie Maturalnym uczniowie naszej szkoły pokazali się z bardzo dobrej strony. Na poziomie podstawowym I miejsce zajęły- Agata Pisula i Katarzyna Jamróz,  finalistkami zostały : Kańkowska Sylwia, Mroczek Marta, Sosnowska Weronika. Wszystkie dziewczynki uczą się w klasie 3d ( biologiczno-chemicznej) pod kierunkiem p. Małgorzaty Mularskiej. Na poziomie rozszerzonym natomiast finaliści to: Katarzyna Jamróz i Agata Pisula z 3d ( uczennice M. Mularskiej) oraz Milena Kucharska i Marcin Jałocha z 3c ( uczniowie St. Piotrowskiego). Mamy nadzieję, że są to dobre rokowania na maturę majową 2016 r.Zakończyły się również wojewódzkie obchody „Święto liczby Pi” zorganizowane przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach tego święta zorganizowanych na UJK. Wysłuchali wykładu popularnonaukowego prof. Michała Wojciechowskiego (Instytut Matematyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego) pt. „To się musi dać ułożyć!” oraz wykładu popularnonaukowego dra Krzysztofa Ciesielskiego (Instytut Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego) pt. „Pi, pi, pi, pi, pi,... czyli o pewnej słynnej liczbie i o Archimedesie”W wojewódzkim konkursie matematycznym zorganizowanym przez UJK  pt. „Poemat o liczbie Pi” nasi uczniowie zajęli:
II m-ce: Julia Słowik, Magda Dorecka, Anna Jadwiżyc, Jan Zacharski ( klasa 1d)
III m-ce: Mikula Milena, Strzelecka Aleksandra ( klasa 1d)
Są to uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej pani M. Mularskiej.
„Idąc  za ciosem” zorganizowaliśmy również w naszej szkole konkurs matematyczny dla gimnazjalistów z okazji Święta liczby Pi.   Uczestniczyli w nim uczniowie z Ostrowca i PG Bałtów. Konkurs poprzedzony był przygotowaną przez uczniów LO nr III- z klasy 1c i 1d- krótką prezentacją  dotyczącą  liczby pi ( historia, zastosowania, ciekawostki). Uczniowie recytowali też, napisane przez siebie, poematy o liczbie Pi. Poematy te zdobyły drugie i trzecie miejsce w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego. W konkursie matematycznym gimnazjaliści wykazali się bardzo dużą wiedzą  oraz umiejętnością
logicznego myślenia.

I m-ce zajął zespół z PG I w składzie: Sandra Iwan, Nikoletta Krzemińska, Wiktoria Górczyńska, Aleksandra Kępa
II m-ce - zespół z PG w Bałtowie w składzie: Jakub Grudniewski, Kinga Grudniewska, Julia Kozieł, Adrian Kaczmarzyk oraz zespół z PG I w składzie: Kacper Mamej, Maciej Zieja, Kacper Cichoński, Maciej Gajda.
Uroczystość zakończyła się wręczeniem nagród i dyplomów wszystkim zwycięzcom.