Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Międzynarodowy sukces uczniów „Broniewskiego”

Miło nam poinformować, że siedmioro francuskojęzycznych uczniów naszej szkoły zostało laureatami Międzynarodowego Konkursu „Naucz nas praw człowieka , by lepiej razem żyć”. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Regards d`Enfants” – organizację działającą na rzecz propagowania praw człowieka i mającą swoją siedzibę w Strasburgu.Temat konkursu został przez uczniów ujęty na trzy różne sposoby: Ola Wojtan z klasy IIIC napisała opowiadanie w języku francuskim, Klaudia Kłonica, Karolina Kwiecień i Weronika Mazurek z klasy IIA przeprowadziły i przetłumaczyły na francuski wywiad z p. Agatą Chudzicką, a Agata Płatek (IIC), Ksenia Szczygieł (IIA) i Daniel Gołyski (IA) wykonali prace plastyczne. Opiekunami młodzieży byli p. Alicja Samot i p. Szymon Pająk. Uczniowie wraz z opiekunami są zaproszeni na uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie dyplomów Ambasadorów Praw Człowieka, które odbędzie się w elitarnej Krajowej Szkole Administracji w Strasburgu dnia 24 maja 2016.Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Chudzickiej za życzliwość i okazaną pomoc.

 

Stowarzyszenie „REGARDS D`ENFANTS”
Strasbourg, czwartek 24 marca 2016

Pani Alicja Samot

Uczniowie Liceum im. „Broniewskiego” w Ostrowcu Świętokrzyskim

Szanowna Pani,

Drodzy Uczniowie,

Jury pod przewodnictwem Pani Nathalie Loiseau, Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji zgromadziło się na obradach w dniu 22 marca 2016 roku.

Jury było pod wrażeniem prac młodzieży, nadesłanych na konkurs „Naucz nas praw człowieka, by lepiej razem żyć” i zawartego w nich przesłania, i z ogromną radością pragniemy poinformować, że  Wasi uczniowie uzyskali tytuł laureatów tego konkursu.Czekamy na Państwa, chcąc Was ugościć wraz z uczniami
dnia 24 maja 2016 o godzinie 13.00 w Krajowej Szkole Administracji, ul. Sainte-Marguerite 1 67080 Strasbourgna ceremonii podsumowania konkursu i wręczenia dyplomów  Ambasadorów Praw Człowieka.
Prosimy o przekazanie nam odpowiedzi dotyczącej Państwa uczestnictwa do poniedziałku

2 maja 2016.

Jeszcze raz pragniemy pogratulować sukcesu młodzieży w naszym konkursie

Brigitte KAHN

Przewodnicząca Stowarzyszenia Regards d`Enfants

Laureaci Międzynarodowego Konkursu „Naucz nas praw człowieka, by lepiej razem żyć”Aleksandra Wojtan – klasa III C – opowiadanie
Klaudia Kłonica, Karolina Kwiecieć, Weronika Mazurek – klasa II A – wywiad
Agata Płatek – klasa II C – praca plastyczna
Ksenia Szczygieł – klasa II A – praca plastyczna
Daniel Gołyski – klasa I A – praca plastyczna

Opiekunowie: Alicja Samot;  Szymon Pająk

 

  • fk
  • fk1