Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielki sukces absolwentów Liceum „Broniewskiego”


Wielki i ważny sukces odnieśli tegoroczni absolwenci Liceum Broniewskiego. Właśnie zakończył się okres rekrutacji na wyższe uczelnie. Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że z liczby 104 maturzystów roku szkolnego 2015/2016 – 99 osób , tj. wszyscy,którzy się o to ubiegali kontynuują naukę na uczelniach wyższych. Najwięcej osób studiuje prawo- 10, medycynę-7, chemię- 6 , farmację, biotechnologię i pielęgniarstwo po 4 osoby.Dużym powodzeniem cieszy się też: dziennikarstwo, psychologia, analityka medyczna, administracja, na które dostało się po 3 osoby. Największą popularnością cieszy się UMCS Lublin, który przyjął w tym roku 18 maturzystów z „Bronka”. 9-ciu absolwentów studiuje na Medycznym Uniwersytecie Warszawskim, a 7 absolwentów na Uniwersytecie Jagiellońskim, po 5 osób na: Medycznym Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Warszawskim , po 4 osoby na: Uniwersytecie Kieleckim, na Politechnikach Warszawskiej i Wrocławskiej oraz na Wojskowej Akademii  Technicznej.


Tak ogromny sukces jest wynikiem wielu czynników. Przede wszystkim pracy uczniów i skuteczności ich nauczycieli, profesjonalnych zajęć dydaktycznych i wielorakości  kół zainteresowań. Nowoczesnej bazy dydaktycznej, nowoczesnych i doskonale wyposażonych pracowni przedmiotowych, a także warunków, jakie szkoła stwarza dla swoich uczniów. Każdy uczeń ma bowiem świadomość, że jest w szkole ważny, że szanuje i respektuje się jego prawa, że ma możliwość wszechstronnego rozwoju i opieki psychologicznej. Bardzo ważnym elementem nowoczesnego kształcenia w naszym liceum są patronaty
wyższych uczelni. Klasy humanistyczne patronatem objął Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, klasy politechniczne - Politechnika Świętokrzyska, a klasy
biologiczno-chemiczne współpracują w ramach projektów europejskich z Uniwersytetem Jagiellońskim. Nasi uczniowie korzystają z zajęć i wykładów prowadzonych na uczelniach.
Wykładowców gościmy również w naszej szkole- młodzież uczestniczy wówczas w warsztatach tematycznych, wykładach i ćwiczeniach. Skutkuje to dużym powodzeniem tych uczelni wśród tegorocznych absolwentów. Wszystko to składa się sukces, z którego jesteśmy dumni i który świadczy, że nasze
liceum daje szanse nowoczesnego, skutecznego i profesjonalnego kształcenia we wszystkich dziedzinach od humanistyki po kierunki medyczne obecnym i przyszłym uczniom.
W zakładce „strefa absolwenta” znajdują się dokładne informacje na temat kierunków i uczelni, jakie wybrali uczniowie poszczególnych klas maturalnych 2016r. -
zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje takie będą publikowane co rok.