Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nasz człowiek w „Konkursie Wiedzy o Górach Polski”

Uczeń klasy II b Piotr Pocheć zdobył IV miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polski, który odbył się 25 marca w Krakowie. W finale uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów, zwycięzców eliminacji okręgowych z Krakowa, Tarnowa, Łodzi, Sandomierza, Chrzanowa, Kóz i Ostrowca. Konkurs składał się z części pisemnej, w której Piotr uzyskał 42 punkty oraz ustnej sprawdzającej znajomość mapy, Tatr, Podtatrza i zasad zachowania w górach. Ogólny wynik 94 punktów dał wysokie czwarte miejsce.

Jak zawsze pozostaje niedosyt ale biorąc pod uwagę, iż był to pierwszy start naszego ucznia w konkursie należy traktować ten rezultat jako sukces. Laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu turystycznego oraz publikacji o tematyce tatrzańskiej. Konkurs przeprowadzony przez członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym to wspaniała forma propagowania piękna polskich gór, okazja do wymiany doświadczeń i spotkania z ludźmi , których sensem życia są góry. Pomoc w przygotowaniu oraz opiekę podczas konkursu sprawował Szymon Pająk.

  • Ikg4
  • kg1
  • kg2
  • kg3