Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

01.

Terminarz

image

Organizacja Roku Szkolnego. Terminy najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły.

02.

patron szkoły

image

Władysław Broniewski jest patronem naszej szkoły od początku jej istnienia.

03.

dziennik on-line

image

Dziennik Elektroniczny on-line. Sprawdź swoje oceny, plan lekcji czy zadania domowe.

04.

Bronek TV

image

Video relacje z życia szkoły - przedstawiane przez członków szkolnej telewizji Bronek TV

ZAPRASZAMY

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2026/2027

Dowiedz się więcej

Polecamy

sample38

Nasi

olimpijczycy

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach i olimpiadach przedmiotowych na stopniu wojewódzkim i ogólnopolskim

sample38

Patronaty

Uczelni wyższych

Zajęcia laboratoryjne oraz wykłady na Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

sample38

galerie

fotografii

Fotoreportaże z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły

sample38

fora

przedmiotowe

Fora przedmiotowe dla pasjonatów chemii, matematyki, języka polskiego oraz języków obcych.

sample38

egzamin

maturalny

Egzamin maturalny 2025 Wszystko co musisz wiedzieć.

sample38

strefa

absolwenta

Historia szkoły, dyrektorzy naszej placówki oraz zjazdy i stowarzyszenie absolwentów.

sample38

Kronika

"bronka"

Historia szkoły, dyrektorzy naszej placówki oraz zjazdy i stowarzyszenie absolwentów.

sample38

media

o nas

Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów są tematem wielu publikacji w mediach

W czwartek 10 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Wystąpienie zorganizowała - pod opieką pani prof. Ewy Wyjadłowskiej oraz pani prof. Anny Budzeń - klasa 2a. Uczniowie z zaangażowaniem, w humorystycznej konwencji przedstawili kilka lekcji z dnia szkolnego. Akademię urozmaiciła także zachwycające elementy muzyczne przygotowane przez Marysię Kłonicę z kl.3d, Zuzannę Jop z kl. 2b oraz Adriana Zwolińskiego z kl. 2a. Scenariusz był pomysłem: Karoliny Szot, Julii Kucharskiej, Aleksandry Jaglińskiej, Julii Wójtowicz oraz Emilii Książki. W różne role aktorów wcielili się uczniowie niemal całej klasy 2a. Na uroczystości mieliśmy przyjemność gościć uczniów, a następnie nauczycieli, pracowników naszej szkoły, jak również osobistości specjalne m.in. emerytowaną dyrekcję. W tym dniu pragniemy docenić i serdecznie podziękować za trud pracy naszym nauczycielom, a także życzymy jak najlepszych wspomnień oraz sukcesów w murach liceum Broniewskiego.
 

W sobotę, 28 września, nasza młodzież szkolna wzięła udział w miejskim Teście Coopera, który odbył się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin. Test był doskonałym sposobem na ocenę kondycji fizycznej i wydolności tlenowej uczestników. Była to również doskonała okazja do integracji międzyszkolnej oraz promowania zdrowego trybu życia.

 

Testowi Coopera towarzyszyła prowadzona wspólnie z Fundacją „Bo w Nas jest Moc” akcja charytatywna na rzecz leczenia Dawidka z gminy Bodzechów.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania i wyników.

Opiekunowie: nauczyciele wychowania fizycznego                     

           

Czytaj więcej...
03.10.2024r.  
Na ternie Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego Szkół Ponadpodstawowych w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięło udział 6 zespołów dziewcząt oraz 7 zespołów chłopców z ostrowieckich szkół. Reprezentacje naszego liceum zajęły: III miejsce- dziewczęta i IV miejsce chłopcy. 
Czytaj więcej...

Rajd pierwszoklasisty
13.09.2024. odbył się rajd pierwszoklasisty – spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych. W tym roku udaliśmy się do „Brzozowego Wzgórza”, gdzie czekały na nas liczne atrakcje. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności orientacji w terenie grając w podchody. Tężyzna fizyczna została poddana próbie podczas przeciągania liny i tańczenia belgijki. Pobyt umilały śpiewy przy ognisku i wspólny poczęstunek. Pragniemy serdecznie podziękować Gugale, który przewodniczył grom i zabawom, oraz jego współpracownikom, za wspaniałą atmosferę spotkania. Na pewno do Was wrócimy! Uczestnicy spotkania: uczniowie klas 1ab i 1cd wraz z opiekunami – Mają Bińczak, Dariuszem Kapsiakiem, Anną Kidzińską, Pawłem Kochańskim, Małgorzatą Turek. Nad bezpieczeństwem czuwała również Grażyna Sienniak, pielęgniarka szkolna.
W imieniu klas pierwszych pragniemy podziękować Dyrekcji szkoły za udział w integracji i niespodziankę – dzień wolny od odpytywania!