Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

01.

Terminarz

image

Organizacja Roku Szkolnego. Terminy najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły.

02.

patron szkoły

image

Władysław Broniewski jest patronem naszej szkoły od początku jej istnienia.

03.

dziennik on-line

image

Dziennik Elektroniczny on-line. Sprawdź swoje oceny, plan lekcji czy zadania domowe.

04.

Bronek TV

image

Video relacje z życia szkoły - przedstawiane przez członków szkolnej telewizji Bronek TV

ZAPRASZAMY

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2026/2027

Dowiedz się więcej

Polecamy

sample38

Nasi

olimpijczycy

Nasi uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach i olimpiadach przedmiotowych na stopniu wojewódzkim i ogólnopolskim

sample38

Patronaty

Uczelni wyższych

Zajęcia laboratoryjne oraz wykłady na Politechnice Świętokrzyskiej oraz Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

sample38

galerie

fotografii

Fotoreportaże z najważniejszych wydarzeń w życiu naszej szkoły

sample38

fora

przedmiotowe

Fora przedmiotowe dla pasjonatów chemii, matematyki, języka polskiego oraz języków obcych.

sample38

egzamin

maturalny

Egzamin maturalny 2025 Wszystko co musisz wiedzieć.

sample38

strefa

absolwenta

Historia szkoły, dyrektorzy naszej placówki oraz zjazdy i stowarzyszenie absolwentów.

sample38

Kronika

"bronka"

Historia szkoły, dyrektorzy naszej placówki oraz zjazdy i stowarzyszenie absolwentów.

sample38

media

o nas

Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów są tematem wielu publikacji w mediach

10.12.2024 r. nasi uczniowie z wielkim entuzjazmem i otwartym sercem odwiedzili młodzież ze szkoły specjalnej, aby wspólnie przeżyć niezapomniane mikołajki. Był to dzień pełen wzruszeń, szczerych uśmiechów i magicznej atmosfery! Wspólne zabawy, śpiewanie kolęd i radosne chwile spędzone razem pokazały, jak piękne jest dzielenie się radością i dobrem. Serdeczność, z jaką zostaliśmy przyjęci, na długo zostanie w naszych sercach. Takie spotkania przypominają nam, jak wielką wartość mają małe gesty i wspólnie spędzony czas.
Dziękujemy wszystkim za te wyjątkowe emocje i świąteczną magię, którą mogliśmy wspólnie tworzyć!

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji powiatowego konkursu „Get on Track to C1 Advanced”, który kończy się uzyskaniem certyfikatu C1 & C2.
Siedmiu uczniom udało się go uzyskać, a są to: Maja Nawojska, Joanna Szewczyk, Mikołaj Zieliński, Nikodem Wojciechowski, Patrycja Barszczak. Zuzanna Mucha, Alicja Jabłońska. Opiekunkami były: Anetta Barańska, Anna Nowak – Musiał i Agnieszka Pocheć – Paluch.
Dzięki w/w nagrodzie, przed zwycięzcami otwiera się szereg możliwości, np.
-zwolnienie z wykładów i egzaminów końcowych z j. angielskiego na polskich uczelniach,
- możliwość aplikowania na uczelnie brytyjski, amerykański, australijskie, kanadyjskie,
- prace u największych pracodawców i w prestiżowych firmach.
Certyfikat w CV sprawi, że wyróżnią się na tle innych kandydatów. Nie tylko oficjalnie pokazuje, że mają dany poziom języka angielskiego, ale także wiele mówi o ich wysiłku, sile woli i determinacji, wartościach, które nie pozostaną niezauważone przez potencjalnych pracodawców. Gratulujemy zwycięzcom i opiekunkom.

03.12.2024 r. w Liceum nr I im. St. Staszica odbyły się zawody powiatowe w których nasze drużyny dziewcząt i chłopców wzięły udział. Drużyna dziewcząt w składzie: Nadia Klepacz, Zuzanna Klepacz, Zuzanna Jop, Lena Orczyk, Zuzanna
Dróżdż, Maja Rafalska, Weronika Chlebna, Roksana Różalska, Zofia Miller, Gabriela Lasek – zdobyły brązowy medal. Wyróżniająca zawodniczką została Nadia Klepacz! Drużyna chłopców w składzie: Aleksander Walczyk, Jakub Mazur, Maciej Wojciechowski, Kacper Kaczor, Gracjan Król, Igor Zięba, Dominik Sendrowicz, Kryspin Kapusta, Adam Czuba, Wojciech Zięba, Oliwier Bugajski - zajęła IV miejsce.Wyróżniającym się zawodnikiem został Adam Czuba !
Gratulujemy !!!

Czytaj więcej...

W czwartek 14 listopada 2024r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce z udziałem Minister Edukacji Barbary Nowackiej oraz Minister ds. Polityki Senioralnej Marzeny Okły-Drewnowicz odbyła się wojewódzka debata szkół ponadpodstawowych -„Młodzi – teraźniejszość dla przyszłości. Oswajamy cyberprzestrzeń’’. Młodzi ludzie rozmawiali na temat zdrowia psychicznego, zdrowia fizycznego oraz bezpieczeństwa i higieny cyfrowej. Ważnym aspektem dyskusji była także wartość współpracy międzypokoleniowej.
Siłownia, spacer czy sieć komputerowa -ten fragment dyskusji podsumowała Minister Barbara Nowacka, dyskusję w aspekcie społecznym( o wzajemnych korzyściach, jakie przynosi współpraca między pokoleniami) - Minister Marzena Okła – Drewnowicz.
W wojewódzkiej debacie bardzo dobrze zaprezentowała się młodzież z ostrowieckiego Bronka w osobach : Małgorzata Krawczyk, Zuzanna Mucha, Patryk Świerta, Mikołaj Zieliński, uczniowie klasy 4b, która przedstawiła własny punkt widzenia w obszarze cyberprzestrzeni. Debatującą naszą młodzież mocno wspierali młodsi uczniowie z klas: 3a i 3e uczestniczący w spotkaniu.

Czytaj więcej...