W dniu 1.03.2023 odbył się coroczny konkurs czytelniczy „Lubię czytać!” organizowany przez Bursę szkolną w Ostrowcu świętokrzyskim pod honorowym patronatem statory powiatu
ostrowieckiego, pani Marzeny Dębniak. Głównym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa wśród młodzieży.
W tym roku młodzi ludzie musieli wykazać się znajomością dwóch lektur autorstwa Alfreda Szklarskiego „Przygody Tomka w krainie kangurów” oraz Alfreda Szklarskiego i Macieja J.
Dudziaka „Tomek na Alasce”. Dwie nasze reprezentantki wykazały się bardzo dobrą znajomością lektur i zostały nagrodzone. Amelia Bujak z klasy 2a zajęła III miejsce oraz
Julia Marciszewska 2b zdobyła wyróżnienie.