W ostatnim czasie wraz z dwoma uczniami z innych szkół byłem na organizowanej przez Urząd Miasta wizycie studyjnej w Norwegii. Odbyła się ona w dniach 23-26 kwietnia. Miałem możliwość wzięcia w niej udziału, ponieważ byłem jedną z 3 osób wyróżnionych w konkursie, którego nagrodą był ten wyjazd. Konkurs polegał na napisaniu pracy dotyczącej przyszłości naszego miasta w jednym z 3 tematów- przedsiębiorczości, ekologii, edukacji. Prace oceniała specjalna komisja konkursowa. Podczas wyjazdu oprócz podziwiania niesamowitych, majestatycznych widoków i zwiedzania malowniczych miasteczek dowiedziałem się także wiele o norweskiej kulturze i ich systemie edukacji, dzięki spotkaniach z moimi norweskimi rówieśnikami. To bez wątpienia był wyjazd, który zapamiętam do końca życia.
Filip Rachwał