Liceum Broniewskiego może poszczycić się wielkim sukcesem. Dwie jego uczennice otrzymały niedawno nagrody dla wybitnych – stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz najwyższy laur w konkursie maturalnym. Stypendium Prezesa Rady Ministrów może dostać co roku tylko jedna nieprzeciętna osoba z każdej szkoły. Zwykle jest to uczeń z najwyższą średnią ocen lub wyróżniający się w jednej określonej dziedzinie wiedzy. Tegoroczne rozdanie nagród miało szczególną oprawę. Odbyło się w starachowickim hotelu „Europa” a uświetnione zostało klimatyczną muzyką zespołu wokalno – instrumentalnego „Diminuendo ” .
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele najwyższych władz oświatowych i lokalnych , Świętokrzyski Kurator Oświaty p. M. Muzoł, p. Paweł Olszak – wicewojewoda świętokrzyski oraz przedstawiciele 4 powiatów: koneckiego, starachowickiego, ostrowieckiego i skarżyskiego. Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji w Ostrowcu – p. Antoni Maciejko – wręczył nagrody uczennicom z Broniewskiego. Milena Kucharska uczennica klasy trzeciej o profilu matematyczno – fizycznym uhonorowana została Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą w szkole średnią z przedmiotów objętych programem nauczania . Anna Kozioł – zeszłoroczna absolwentka klasy biologiczno-chemicznej- jako jedyna uczennica spośród ostrowieckich szkół ponadgimnazjalnych i jedna z kilku zaledwie osób w województwie świętokrzyskim otrzymała nagrodę za najwyższy średni ( liczony spośród aż 7 przedmiotów) wynik egzaminu maturalnego – 96 %. Uczennica jest obecnie studentką medycyny w Warszawie i nagrodę w jej imieniu odbierali dumni rodzice wraz z dyrektorem szkoły R. Wardą. Obydwie uczennice swoim ogromnym sukcesem uspokoiły niepokoje przyszłych maturzystów Broniewskiego, dając wiarę , że w tej szkole uczą się najlepsi i osiągają najlepsze wyniki. Wypada tylko pogratulować im, nauczycielom i Dyrekcji Szkoły za stworzenie warunków edukacyjnych dla takich właśnie osiągnięć.