W miniony poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wręczono wyróżnienia dedykowane uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznawane za wybitne osiągnięcia sportowe. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród nagrodzonych za rok 2016 znalazła się uczennica Liceum Broniewskiego -Aleksandra Kępa, która swoje sukcesy odnosi w fitnessie. Nagrodę swoją odebrała z rąk wicekurator oświaty, Renaty Rabczyńskiej w obecności dumnej mamy i równie dumnego dyrektora naszej szkoły, p. Roberta Wardy.
Sukcesy Oli są naprawdę wielkie.
Tylko w 2016 roku przedstawiają się następująco:
Zawody ogólnopolskie
• Mistrzostwa Polski w Fitness seniorów Białystok 2016- 1 miejsce
• Mistrzostwa Polski w Fitness Juniorów Warszawa 2016- 1 miejsce
• Puchar Polski, Mińsk Mazowiecki- 2016- 1m
• Mistrzostwa Polski Szkól Ponadpodstawowych, Mińsk Mazowiecki 2016- 1 miejsce
Zawody międzynarodowe
• Arnold Amateur IFBB Championships, Columbus Ohio 2016- 1 miejsce
• Arnold Classic Amateur IFBB, Asia Hong Kong 2016- 1 miejsce
• Grand prix Baikal cup, Irkuck Rosja 2016- 1 miejsce
• Mistrzostwa Europy Juniorów, Barcelona, Hiszpania 2016- 5 miejsce
• Mistrzostwa Europy Seniorów, Barcelona, Hiszpania 2016- 6 miejsce
• Mistrzostwa Świata Seniorów, Białystok, Polska 2016- 3 miejsce
Sukces Aleksandry jest dla naszego liceum szczególnym wyróżnieniem i powodem do wyrażenia naszego uznania.