22 kwietnia 2016r. odbyło się w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „ Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii„.
W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr III im Wł. Broniewskiego z klasy 1d Wiktoria Krupa i Anna Piotrowska, które pod opieką nauczycielki chemii i biologii pani Magdaleny Brociek nakręciły film krótkometrażowy promujący ekologię. Praca reżyserska i merytoryczna wiedza dziewcząt zostały w pełni docenione – uczennice zdobyły pierwsze miejsce w konkursie i otrzymały cenne nagrody.