Magdalena Surowiec jest uczennicą klasy 2c (politechnicznej) Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. W roku szkolnym 2011/2012 uzyskała w klasyfikacji końcowej najwyższą średnią ocen 5,56, co sprawiło, że została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Magdalena jest uczennica bardzo uzdolnioną zwłaszcza z przedmiotów ścisłych- matematyka, fizyka,
chemia, jednak świetnie radzi sobie też z językami obcymi i przedmiotami humanistycznymi. Już w klasie pierwszej z powodzeniem brała udział w konkursach matematycznych- „Matematyka bez granic” i „Matematyka innego wymiaru”, uzyskując wysokie lokaty.
Ponadto Magdalena ma wiele innych zainteresowań, np. uczy się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. To wszystko czyni z niej osobę o wszechstronnych uzdolnieniach i pasjach. Uczennica jest też bardzo lubiana w gronie rówieśników- miła, skromna, sympatyczna, zawsze chętna do pomocy drugiemu człowiekowi.
W dniu 11.09.2020 r. w Warszawskim Domu Technika NOT-Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Patronat honorowy objął Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, a sponsorem głównym został KGHM-Polska Miedź. Tegoroczni absolwenci naszej szkoły Dominik Płaza i Krzysztof Skalmierski wraz z panem Robertem Wardą- dyrektorem szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w gali.