Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Magdalena Surowiec jest uczennicą klasy 2c (politechnicznej) Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. W roku szkolnym 2011/2012 uzyskała w klasyfikacji końcowej najwyższą średnią ocen 5,56, co sprawiło, że została stypendystką Prezesa Rady Ministrów. Magdalena jest uczennica bardzo uzdolnioną zwłaszcza z przedmiotów ścisłych- matematyka, fizyka,

chemia, jednak świetnie radzi sobie też z językami obcymi i przedmiotami humanistycznymi. Już w klasie pierwszej z powodzeniem brała udział w konkursach matematycznych- „Matematyka bez granic” i „Matematyka innego wymiaru”,  uzyskując wysokie lokaty.

Ponadto Magdalena ma wiele innych zainteresowań, np. uczy się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec. To wszystko czyni z niej osobę o wszechstronnych uzdolnieniach i pasjach. Uczennica jest też bardzo lubiana w gronie rówieśników- miła, skromna, sympatyczna, zawsze chętna do pomocy drugiemu człowiekowi.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2A zostali finalistami Ogólnopolskiego Festiwalu Krótkiego Metrażu Francuskojęzycznego w Zielonej Górze. Tegoroczna, XI edycja odbywała się pod hasłem „Moneta”. Zadaniem uczestników było zrealizowanie filmu krótkometrażowego, zawierającego dialogi w języku francuskim i napisy w języku polskim.

W pierwszym etapie konkursu wzięło udział ponad 70 ekip filmowych z Polski, Czech, Niemiec i Francji.

Twórcami filmu „Un sou de Diable” („Czarci grosz”) reprezentującego naszą szkołę są:

Scenariusz: Anna Radecka, Karolina Pierzchała, Adrian Nowak
Reżyseria: Anna Radecka
Montaż: Karolina Pierzchała
Aktorzy: Dominika Walczyk, Filip Siódmak, Adrian Nowak, Maciej Mazurek (gościnnie – THM)
Konsultacja językowa: Alicja Samot

Wielki Finał, w czasie którego prezentowane będą zakwalifikowane filmy i obrady Jury odbędą się w Zielonej Górze w dniach 29-31 maja 2015.

Gratulujemy i trzymamy kciuki
Autorzy filmu serdecznie dziękują p. Lidii i Wojciechowi Majsakom, właścicielom antykwariatu „Galeria – Antyki” w Sandomierzu oraz Dyrektorowi Muzeum Historyczno – Archeologicznego w Ostrowcu p. Włodzimierzowi Szczałubie za pomoc w realizacji filmu (nieodpłatne udostępnienie wnętrz).

Matematyczny sukces uczniów klas drugich i trzecich w II Świętokrzyskim Maratonie Maturalnym. 18 października 2012 roku odbył się etap powiatowy II Świętokrzyskiego Maratonu Maturalnego. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę wykazali się ogromną wiedzą matematyczną, zajmując w końcowej klasyfikacji wysokie lokaty. A oto wyniki naszych uczniów: w kategorii P1 ( uczniowie klas drugich): Patryk Chablaszek, uczeń klasy 2d - III miejsce (nauczyciel – M. Mularska), w kategorii P2 ( uczniowie klas trzecich): Magdalena Połetek, uczennica klasy 3a – II miejsce ( nauczyciel – M. Mularska), Kamila Ślusarz, uczennica klasy 3d – II miejsce (nauczyciel – R. Warda), Katarzyna Makowska, uczennica klasy 3d – III miejsce ( nauczyciel – R. Warda), Anna Ślusarz, uczennica klasy 3d – III miejsce ( nauczyciel – R. Warda).

27 października 2012 roku odbył się etap wojewódzki II Świętokrzyskiego Maratonu Maturalnego, na którym naszą szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Makowska, Magdalena Połetek i Kamila Ślusarz. Wykazały się ogromną wiedzą matematyczną, zajmując w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce.

Po raz kolejny Broniewski znalazł się w  Rankingu szkół ponadgimnazjalnych 2013. W kategorii liceów ogólnokształcących jesteśmy na 10 pozycji w województwie i 309 w Polsce. Cieszymy się tym osiągnięciem, chociaż  najbardziej dumni jesteśmy z wyniku, jaki osiągnęliśmy w rankingu Szkół Olimpijskich. Mamy tu 114 pozycję w Polsce i jako jedyne liceum ogólnokształcące z Ostrowca znaleźliśmy się w gronie  szkół olimpijskich z 3 lokatą w województwie.

sukces mW dniu 11.09.2020 r. w Warszawskim Domu Technika NOT-Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji podsumowania Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Patronat honorowy objął Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, a sponsorem głównym został KGHM-Polska Miedź. Tegoroczni absolwenci naszej szkoły Dominik Płaza i Krzysztof Skalmierski wraz z panem Robertem Wardą- dyrektorem szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w gali.
Uzyskując tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w roku szkolnym 2019/2020, obydwaj absolwenci otrzymali indeks na wydział lekarski Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym rozpoczną naukę w bieżącym roku akademickim. Na galę zostali zaproszeni tylko wyróżnieni finaliści olimpiady – tacy, którzy osiągnęli najwyższe noty w tej edycji.

Czytaj więcej...