Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W dniu 25.03.2017 r. w Starachowicach odbyły się eliminacje wojewódzkie Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, blok B- Wynalazczość. Zawody, w których udział brały szkoły techniczne i ogólnokształcące z całego województwa, wyłoniły zwycięzców w kategoriach grupowych i indywidualnych.
Grupowo drużyna LO nr III im. Wł. Broniewskiego zajęła I miejsce, pokonując  nawet uczniów szkół technicznych, którzy tego typu tematykę mają na lekcjach szkolnych. W skład drużyny wchodziły: Sylwia Lefek ( 3d), Agata Płatek (3c),Dominika Dębicka (3c).


Ponadto eliminacje wyłoniły zwycięzców indywidualnych, którzy wejdą w skład drużyny z naszego województwa biorącej udział w eliminacjach centralnych. Członkinie naszego zespołu „zgarnęły” niemal wszystkie punktowane miejsca i wszystkie wezmą udział w walce o tytuły laureatów i finalistów zawodów centralnych:
Sylwia Lefek ( 3d- biologiczno-chemiczna)- I miejsce
Agata Płatek (3c- matematyczna)- II miejsce
Dominika Dębicka ( 3c- matematyczna)- IV miejsce
W skład laureatów wszedł tylko jeszcze przedstawiciel LO im. B. Głowackiego w Opatowie.
Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

22 kwietnia 2016r. odbyło się w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach rozstrzygnięcie IX Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „ Mamy tylko jedną Ziemię, nie zmienimy jej w pustynię – uczymy się ekologii„.

W konkursie tym wzięły udział dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr III im Wł. Broniewskiego z klasy 1d Wiktoria Krupa i Anna Piotrowska, które pod opieką nauczycielki chemii i biologii pani Magdaleny Brociek nakręciły film krótkometrażowy promujący ekologię. Praca reżyserska i merytoryczna wiedza dziewcząt zostały w pełni docenione – uczennice zdobyły pierwsze miejsce w konkursie i otrzymały cenne nagrody.

Wielki i ważny sukces odnieśli tegoroczni absolwenci Liceum Broniewskiego. Właśnie zakończył się okres rekrutacji na wyższe uczelnie. Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że z liczby 104 maturzystów roku szkolnego 2015/2016 – 99 osób , tj. wszyscy,którzy się o to ubiegali kontynuują naukę na uczelniach wyższych. Najwięcej osób studiuje prawo- 10, medycynę-7, chemię- 6 , farmację, biotechnologię i pielęgniarstwo po 4 osoby.Dużym powodzeniem cieszy się też: dziennikarstwo, psychologia, analityka medyczna, administracja, na które dostało się po 3 osoby. Największą popularnością cieszy się UMCS Lublin, który przyjął w tym roku 18 maturzystów z „Bronka”. 9-ciu absolwentów studiuje na Medycznym Uniwersytecie Warszawskim, a 7 absolwentów na Uniwersytecie Jagiellońskim, po 5 osób na: Medycznym Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Warszawskim , po 4 osoby na: Uniwersytecie Kieleckim, na Politechnikach Warszawskiej i Wrocławskiej oraz na Wojskowej Akademii  Technicznej.

Czytaj więcej...

W dniach 23-25.04.2016 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się eliminacje centralne Olimpiady Biologicznej. Komitet Główny Olimpiady Biologicznej przy Zarządzie Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Jana Kopernika dopuścił do zawodów centralnych 94 uczniów z całej Polski, w tym Katarzynę Jamróz- uczennicę klasy 3d biologiczno-chemicznej z LO nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu. W sobotę odbyły się egzaminy pisemne, a następnie ustne, podczas których uczniowie rozmawiają z komisją na temat swoich prac badawczych i prezentują swoje wiadomości. W poniedziałek odbyło się uroczyste zakończenie zawodów i wręczenie nagród. Kasia Jamróz uczennica p. Jolanty Sienniak-Romańskiej została finalistką tej olimpiady. Jest to dla niej ogromny sukces, gdyż nie będzie już musiała zdawać biologii na egzaminie maturalnym, a wynik tego egzaminu to 100%. Ponadto Katarzyna ma już wolny wstęp na kilka uczelni medycznych, np. w Lublinie, czy w Białymstoku. Ponieważ jednak marzy o Warszawie, to będzie walczyć o bardzo dobre wyniki na maturze z chemii i matematyki rozszerzonej, wynik 100% z biologii bardzo ułatwi jej realizację marzenia. Trzymamy kciuki, tym bardziej, że Kasia jest najlepszą tegoroczną absolwentką „Broniewskiego”- średnia jej ocen z całych trzech lat to 5,6. Była też uczestnikiem eliminacji okręgowych Olimpiady Ekologicznej, Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, eliminacji wojewódzkich Olimpiady Chemicznej oraz laureatką wielu konkursów matematycznych i z j. angielskiego.

Konkurs skierowany był do uczniów wybranych szkół ponadgimnazjalnych i miał na celu promować wśród nich postawy przedsiębiorcze, rozwijać zainteresowania zasobami lokalnymi regionu świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem ich potencjału biznesowego. W ramach konkursu zaplanowano turnieje wewnątrzszkolne oraz finał międzyszkolny, które wyłonił zwycięzców – uczniów, którzy posiadają największą wiedzę o regionie oraz postawy sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości.

Czytaj więcej...