Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W dniu 06.02 2019, w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Uczennica naszej szkoły Aleksandra Rogala (klasa 2 B- średnia ocen 5,7) została wyróżniona podczas tego spotkania. W imieniu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dyplomy wyróżnionym uczniom wręczyła Pani Katarzyna Nowacka- Świętokrzyski Wicekurator Oświaty. Serdeczne gratulacje  wszystkim stypendystom przekazał również przedstawiciel Wojewody Świętokrzyskiego Pani Agaty Wojtyszek.
Spotkanie prowadzone było przez zastępcę Dyrektora Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Pana Macieja Długosza.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się również dyrektorzy szkół i rodzice wyróżnionych uczniów. Serdecznie gratulujemy naszej koleżance Oli i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Karol Heda, uczeń klasy 3d – biologiczno-chemicznej, został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Chemicznym Okiem” zorganizowanego przez Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Chemicznego oraz Sekcję Studencką Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego „Hybryda”.
Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy pt. „Chemicznym Okiem”, a prac takich wpłynęło na konkurs ponad 250. Jury,  w skład którego wchodzili pracownicy naukowi Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Farmaceutycznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz przedstawicieli sponsorów, wyłoniło czterech laureatów. Jednym z nich jest Karol Heda, uczeń mgr Doroty Kamińskiej. Jego plakat „Co bulgocze w samochodzie” został nagrodzony za wartość merytoryczną i oprawę graficzną. Karol otrzymał dysk przenośny 1TB i wiele gratulacji od  nauczycieli i kolegów ze szkoły.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że z dziesięciu tegorocznych Stypendiów Starosty Ostrowickiego aż 3 przypadły uczniom naszej szkoły. Są to: 

•Stypendium dydaktyczne dla Sylwi Lefek uczennicy klasy 3d – laureatki Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Blok B- Wynalazczość

•Stypendium sportowe dla Aleksandry Kępy uczennicy klasy 1e- wielokrotnej zwyciężczyni Mistrzostw Polski i Europy w Fitness

•Stypendium artystyczne dla Aleksandry Kostępskiej  uczennicy klasy 1e– zwyciężczyni wielu konkursów piosenki ogólnopolskich i wojewódzkich 

Czytaj więcej...

Uczeń klasy II b Piotr Pocheć zdobył IV miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Górach Polski, który odbył się 25 marca w Krakowie. W finale uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów, zwycięzców eliminacji okręgowych z Krakowa, Tarnowa, Łodzi, Sandomierza, Chrzanowa, Kóz i Ostrowca. Konkurs składał się z części pisemnej, w której Piotr uzyskał 42 punkty oraz ustnej sprawdzającej znajomość mapy, Tatr, Podtatrza i zasad zachowania w górach. Ogólny wynik 94 punktów dał wysokie czwarte miejsce.

Jak zawsze pozostaje niedosyt ale biorąc pod uwagę, iż był to pierwszy start naszego ucznia w konkursie należy traktować ten rezultat jako sukces. Laureaci otrzymali cenne nagrody w postaci sprzętu turystycznego oraz publikacji o tematyce tatrzańskiej. Konkurs przeprowadzony przez członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego wspólnie z Tatrzańskim Parkiem Narodowym to wspaniała forma propagowania piękna polskich gór, okazja do wymiany doświadczeń i spotkania z ludźmi , których sensem życia są góry. Pomoc w przygotowaniu oraz opiekę podczas konkursu sprawował Szymon Pająk.

Rok szkolny 2016/2017 w LO Nr III im. Wł. Broniewskiego obfitował w wiele sukcesów olimpijskich, dzięki którym  9 osób z klas biologiczno-chemicznych i matematycznych ma już zagwarantowane indeksy wyższych uczelni technicznych i medycznych- troje uczniów zostało laureatami, a sześcioro finalistami olimpiad przedmiotowych.


W Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Blok A- Innowacje Techniczne Wiktoria Kolasa i  Agata Żak z klasy 1e- biologiczno- chemicznej zostały laureatkami z 3 miejscem w Polsce za przygotowanie pod kierunkiem  nauczycielki chemii Barbary Cecot pracy w kategorii P- pomoc  dydaktyczna- pt. „Bogactwo natury jako pomoc dydaktyczna”. Należy podkreślić, że laureaci tej olimpiady mają wejścia bez rekrutacji na wszystkie uczelnie techniczne i wiele kierunków uniwersyteckich, nawet na medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim ( dwie nasze uczennice w latach wcześniejszych  już dokonały takiego wyboru). Finalistami tejże olimpiady zostały Karolina Szczygieł i Weronika Stec z kl. 2c- matematycznej, które pod kierunkiem nauczycielki chemii Doroty Kamińskiej i dyrektora szkoły, matematyka Roberta Wardy napisały pracę w kategorii E-ekologia pt;” Czyste powietrze to nasz priorytet. Projekt instalacji do kominów, służącej do walki ze smogiem.” Nagrody i puchary uczniowie wraz z opiekunami odbierali podczas gali w Warszawie 9 czerwca.

Czytaj więcej...