Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Pan Zbigniew Ryszard Chuchała jest absolwentem naszej szkoły. Aktywnie wspiera społeczność i działania Liceum Broniewskiego. Był współorganizatorem pierwszego zjazdu absolwentów. Choroba, z którą przyszło mu się zmierzyć zmusza do poszukiwań na całym świecie bliźniaka genetycznego, którego szpik da panu Zbigniewowi szansę na życie.

Czytaj więcej...

W dn. 2 października br. w rezerwacie Krzemionki odbył się Ostrowiecki Półmaraton Leśny. Uczennice Broniewskiego wzięły udział w wolontariacie w celu pomocy przy organizacji tego wydarzenia. Dziewczyny pomagały w układaniu nagród dla najlepszych biegaczy, rozdawaniu medali.
Zajęły się również rozdawaniem ciepłych posiłków. Nagrodę otrzymał każdy, kto podjął się przebiegnięcia bądź przejścia określonego dystansu.
Wydarzenie zorganizowane zostało już piąty raz, w tym roku wzięło w nim udział ponad 200 uczestników. Rywalizowali oni na trasach. Oprócz biegaczy na starcie stanęli również miłośnicy spacerów z kijkami.
Cieszy nas to, że praca w wolontariacie jest pasją naszych uczniów, za tę prace otrzymują oni ogólnopolskie certyfikaty z pracy wolontariusza.

W dniu 15.09.2022 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do grona uczniów „Bronka” oficjalnie zaczęło należeć ponad 180 pierwszoklasistów!!!
Uroczystość przygotował Samorząd Uczniowski, a poprowadził ją dyrektor szkoły pan Robert Warda. Po złożeniu uroczystego ślubowania nasi pierwszacy mieli możliwość zapoznania się z historią szkoły, którą przedstawiła uczennica klasy 3e Maja Kusik, a o oprawę artystyczną zadbała uczennica klasy 4h Aleksandra Gołdyn.
Zgodnie z naszą tradycją następnego dnia młodzież klas pierwszych wraz z opiekunami wybrała się na rajd integracyjny do Chocimowa. Na terenie otaczającym zabytkowy dworek Ośniałowskich uczniowie przedstawili krótkie scenki nawiązujące do profilu ich klas. Zabawa była wspaniała, a w nagrodę każda klasa otrzymała kupon na dzień bez pytania. O nasze podniebienia zadbały panie ze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Chocimów pod kierownictwem pani Barbary Domagały, którym serdecznie dziękujemy.
Niezawodny okazał się również nasz Samorząd, który rewelacyjnie przygotował nagłośnienie oraz oprawę muzyczną imprezy. Rajd był dla wszystkich świetną okazją na zawarcie jeszcze głębszych przyjaźni międzyklasowych. Dziękujemy za wspólną zabawę!!!