Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W ramach Programu Szkół Partnerskich, prowadzonego przez Uniwersytet Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie wspólnie z Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Władysława Broniewskiego, 02.12.2022r. uczniowie z klas: Ic, IIb, IIIc, IIIb  uczestniczyli w dwóch wykładach: z matematyki nt. ”Liczba Pi i jej losy”, „ Jedno zadanie, wiele sposobów rozwiązania” – wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz geografii "Społeczno-ekonomiczne skutki zmian klimatu w Arktyce", "Dlaczego warunki życia w Arktyce są dla nas tak ważne?" – Wydział Nauki o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej.

Czytaj więcej...

Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich. W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń.

Czytaj więcej...

Jestem księga otwarta w przyszłość” – słowa z poematu Władysława Broniewskiego Mazowsze, widniejące na rewersie Sztandaru Szkoły, przypomniał Dyrektor Szkoły Robert Warda, dziękując młodym artystom za przygotowanie pięknego przedstawienia z okazji Święta Patrona Szkoły.
Podczas uroczystości przypomniano sylwetkę poety utrwaloną we wspomnieniach bliskich: wnuczki Ewy Zawistowskiej, siostry Janiny, żony Wandy oraz przyjaciół. W część wspomnieniowo – informacyjną wplecione zostały wiersze i piosenki wzruszająco zinterpretowane i wykonane przez uczennice klas pierwszych i trzecich: Maję Gieradę kl. 1c, Marię Kłonicę i Martynę Kargul z kl. 1d, Maję Rafalską z kl. 1e, Julię Tuźnik i Zuzannę Sowińską – kl. 1f, Amelię Misztal, Julię Opałkę, Wiktorią Dębską z kl. III a, Katarzynę Kogut, Karolinę Smugę z kl. III b. Profesjonalna fotorelację przygotował Mateusz Ryba z kl. IIIa. Opiekę nad młodzieżą sprawowała polonistka Krystyna Kozieł.
Szkoła otrzymała imię Władysława Broniewskiego 15 grudnia 1968 roku, a w roku 1984/85 została odsłonięta, w obecności nie kryjącej wzruszenia pani Wandy Broniewskiej, płaskorzeźba przedstawiająca popiersie poety. Do dziś potarcie jej nosa chroni od nieprzyjemnych niespodzianek edukacyjnych, co stanowi intrygujący, choć nieoficjalny, element tradycji naszej szkoły.

W dniu 8.12 2022 r., zgodnie a wieloletnią tradycją naszej szkoły, z okazji Mikołaja , nauczyciele języków obcych wraz z uczniami zaprosili na degustację najbardziej typowych potraw kuchni angielskiej, francuskiej , niemieckiej i rosyjskiej. W tym roku mieliśmy możliwość posmakowania m.in. angielskich tostów i czekoladowego brownie, francuskich tart, melona z szynką, serów czy makaroników, niemieckich sałatek i pierników, a także rosyjskich blinów, pierogów i herbaty z samowaru. Wszystko to zostało przygotowane przez uczniów i pięknie podane w świątecznej już scenerii. Konsumpcja tych wykwintnych potraw
odbyła się w specjalnie przygotowanej na tę okoliczność kawiarence przy dźwiękach bożonarodzeniowej muzyki.