Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Dziś, tj. 24 października 2022 r., w naszej szkole gościli przedstawiciele Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Nakręcili oni materiał filmowy, który zostanie wyświetlony w dniu 18 listopada br. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach na uroczystej gali wręczenia stypendiów "Talenty Świętokrzyskie". Otrzyma je 12 uczniów i uczennic z województwa świętokrzyskiego, którzy są uzdolnieni pod względem naukowym lub artystycznym.
Z naszej szkoły są to: Julia Jabłońska z klasy 3e i Iga Dziekan z klasy 4e.

W dniu 20 i 21 października 2022r. odbył się w naszej Szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W czwartek młodzież „Bronka” miała możliwość obejrzenia filmów
obcojęzycznych. Najczęściej wybierany był serial „The Crown”. W piątek natomiast uczniowie uczestniczyli w pokazie mody inspirowanym kulturą krajów obcojęzycznych.

Czytaj więcej...

W dniu 23 października uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Charytatywnym Dyniowym Biegu po Szczęście”. Impreza odbyła się w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin. Akcja ma na celu zebranie środków finansowych na terapię dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.
Nasi uczniowie wzięli udział w biegu na 5 km oraz w marszu nornic walking. Jak zwykle niezawodne były nasze wolontariuszki, które pomagały przy organizacji. Spotkaniu towarzyszyła niezapomniana atmosfera i dobra zabawa. Jesteście Mistrzami pomagania!!!

Czytaj więcej...

W dniu 19.10.2022r. uczniowie z klasy Id, Ie, IIIc byli na wycieczce dydaktyczno – turystycznej w Orientarium ZOO w Łodzi, której celem było poznanie kompleksu prezentującego florę i faunę Azji Południowo – Wschodniej. Odwiedzając Centrum Nauki i Techniki "EC1 - Miasto kultury", w ramach zajęć edukacyjnych z przedmiotów przyrodniczych /geografia, biologia, chemia, fizyka/, młodzież samodzielnie poszukiwała ciekawostek wykorzystując przy tym interaktywne eksponaty oraz zwiedziała wystawy: „Strefa Głębokiego Kosmosu. Człowiek w Kosmosie", "Przetwarzanie energii - droga powstawania prądu, od węgla do jego wykorzystania przy zasilaniu żarówek czy tramwajów”.