Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”. 15.02.2022roku Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiego Konkursu geograficznego „Geo – Planeta” przyznał tytuł laureatki konkursu Cieleckiej Joannie z klasy 3h, która zajęła 2 miejsce w kraju. Wyróżnienia również otrzymali : Dobrowolski Dawid z klasy 2c i Cyran Marcel z klasy 3f. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem konkursu jest: poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o geografii Polski i świata, aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć, rozwijanie wśród młodzieży pasji do zwiedzania, podróżowania i odkrywania różnorodnych miejsc i zakątków Polski i świata. Gratulacje !!!

Miło nam poinformować, że uczennice LO nr III im. Wł. Broniewskiego Katarzyna Wielgus i Aleksandra Szala zostały stypendystkami Prezesa Rady Ministrów. Stypendia otrzymały za wybitne osiągnięcia w nauce. Katarzyna jest obecnie uczennicą klasy 3f o profilu lingwistyczno- psychologoczno-turstycznym. W roku szkolnym 2020/2021 osiągnęła średnią ocen 5,78. Jej pasją jest nauka języków obcych ( j.angielski i j. rsyjski) oraz podróżowanie, z czym wiąże swoją przyszłość. Kasia chętnie bierze udział w wielu wydarzeniach klasowych i szkolnych, akcjach charytatywnych i wolontariacie. Aleksandra obecnie uczennica klasy 3d o profilu biologiczno- chemicznym, w roku szkolnym 2020/2021 osiągnęła średnią 6,0. Ola szczególnie interesuje się naukami przyrodniczymi, a w przyszłości chce zostać lekarzem. Dodatkową pasją Oli jest sport- jazda na nartach oraz uczestniczenie w życiu szkoły .

Czytaj więcej...

W dniu 15 grudnia w LO im. Wł. Broniewskiego odbyła się uroczystość z okazji święta patrona szkoły. Oprawę artystyczną tej uroczystości stanowił montaż muzyczno – słowny , przypominający postać tego dziś nieco zapomnianego poety. Wspominał on dom rodzinny Wł. Broniewskiego, pełen rodzinnego ciepła i wartości patriotycznych. Przodkowie Broniewskiego walczyli i ginęli w powstaniu listopadowym i styczniowym, stąd u przyszłego poety tak żywa była ojczyzna i troska o nią. Broniewski walczył w Legionach Piłsudskiego, brał udział w wojnie polsko -bolszewickiej, walczył na frontach II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Podczas Dnia Wolontariusza, tj. 3 grudnia 2021 r. odbyły się prezentacje z 6 ostrowieckich szkół w ramach konkursu „Krąg wolontariatu”.  Nasz projekt „Otwórz oczy” przygotowały uczennice: Nikola Józefiak kl.3e, Natalia Pięta kl. 3e, Ada Siudy kl. 1a, Wiktoria Najdo kl. 1b, Kinga Zawadzka kl. 2a oraz pomagały Julia Rakoczy i Zuzanna Laskowska z kl. 1b, opiekun p. Anna Kwapisz – Orłowska. Decyzją komisji konkursowej zajęliśmy III miejsce i od lutego 2022r. będziemy realizować nasz projekt. Ma on nowatorski i prospołeczny charakter, zwraca uwagę na problemy młodych ludzi z którymi codziennie się zmierzają. O jego realizacji będziemy na bieżąco informować.