W dniu 21.10.2021r. uczniowie klasy IIc i IIb w uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do „Centrum Geoedukacji” w Kielcach. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy geologicznej i geograficznej, skorelowanymi treściami biologicznymi i chemicznymi, z wykorzystaniem nowoczesnych metod i narzędzi edukacyjnych /m.in. warsztaty, podróż w głąb Ziemi kapsułą czasu 4D/ . W ramach integracji klas – zajęć terenowych na trasie ścieżki edukacyjnej „Świętokrzyskiego Szlaku Archeo -Geologicznego” - rezerwaty „Wietrznia” i „Kadzielnia”, młodzież wysłuchała od przewodnika informacji o dziejach Ziemi oraz podziwiała dawne jaskinie – formy krasowe, wyrobiska skał wapiennych, dolomitu, skamieniałości - szczątki flory i fauna na tle panoramy Gór Świętokrzyskich.
Dnia 14.X świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji młodzież z klasy 1a w składzie: Wiktoria Kołodziejczak, Marta Kwiatkowska, Martyna Beczek, Joseph Madioury, Oskar Kisiel, Gabriela Wawrzkiewicz, Matylda Szklarska, Antonina Pierzchała, Filip Ufnal, Jan Mozal, Tymoteusz Cielecki, Małgorzata Heńćko, Ada Siudy, Maciej Borecki, Patrycja Polak, Anna Wójcicka, Franciszek Karolik, opieka – Lucyna Książek, przygotowała akademię.