Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Uczennica klasy 1e WIKTORIA KOLASA została doceniona przez organizatorów konkursu fotograficznego "Flora w obiektywie". Tematem VI Edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach była przyroda widziana okiem młodego człowieka. Oprócz Wiktorii Kolasy w konkursie naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Jaśkiewicz kl. 1a, Olga Bąbel kl 1e oraz Agnieszka Budzeń  kl. 1b.

Właśnie opuścił drukarnię tomik poetycki licealistów Broniewskiego, w którym zadebiutowali młodzi poeci: Miłosz Olszański, Bartosz Sałapski, Oliwia Szymczyk i Klaudia Zdrojkowska. Wydany został dzięki pasji kilku nauczycieli humanistów, którzy dali młodym ludziom odwagę do podzielenia się własnym odbiorem i przeżywaniem świata: Ewie Wyjadłowskiej, Bożenie Jagiełło, Annie Budzeń, Szymonowi Pająkowi. Dyrekcja szkoły, p. R. Warda i p. Ewa Dobrowolska wspierała młodych artystów tworzeniem możliwości do powstania tego tomiku.

Wydanie „Klatki” jest wielkim osiągnięciem humanistyki Broniewskiego, zwłaszcza w czasach, w których o poezji mówi się niewiele – przecież nie jest ona w cenie. A jednak wspomniany tomik poetycki to świadectwo odwagi mówienia o świecie w sposób wrażliwy i delikatny. To niezwykle dojrzały zapis jego odbioru w wielu kształtach i na wielu płaszczyznach. Zapis doświadczania rzeczywistości w jej najdrobniejszym szczególe, trudności w jej akceptacji i rozczarowania. To świadomość wartości, które tracą na swoim znaczeniu, a których tak bardzo mimo wszystko potrzebujemy i poszukujemy: dobra, sumienia, odpowiedzialności. To wreszcie mówienie szeptem o własnej wrażliwości, o sobie, o własnych pragnieniach i zawiedzionych nadziejach. O przemijaniu, odchodzeniu, samotności. I mimo wszystko o fascynacji światem.

W miniony poniedziałek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wręczono wyróżnienia dedykowane uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznawane za wybitne osiągnięcia sportowe. Z ogromną przyjemnością informujemy, że wśród nagrodzonych za rok 2016 znalazła się uczennica Liceum Broniewskiego -Aleksandra Kępa, która swoje sukcesy odnosi w fitnessie.  Nagrodę swoją odebrała z rąk wicekurator oświaty, Renaty Rabczyńskiej  w obecności dumnej mamy i równie dumnego dyrektora naszej szkoły, p. Roberta Wardy.
Sukcesy Oli są naprawdę wielkie.

Czytaj więcej...

25.04.2016r. odbył się w Bursie Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powiatowy konkurs czytelniczy "Lubię czytać" objęty Honorowym Patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki starostwa powiatowego w Ostrowcu. Konkurs miał na celu sprawdzenie stopnia znajomości treści książek Joanny Chmielewskiej "Studnie przodków", "Boczne drogi"…, gdyż jego celem było promowanie autorów literatury polskiej, popularyzacja książek wykraczających poza kanon lektur szkolnych, rozbudzanie pasji czytelniczych, propagowanie aktywności i kultury czytelniczej  poprzez korzystanie z biblioteki.

Opiekunem naszych uczestniczek konkursu była pani Małgorzata Heba-Pastuszka- nauczyciel bibliotekarz. W konkursie wzięły udział dwie uczennice LO nr III Patrycja Jakubowska i Agata Gęsiarz z klasy 2b (lingwistycznej z rozszerzonym j. polskim) uczennice pani Bożeny Jagiełło. I miejsce w konkursie zajęła Agata Gęsiarz. Gratulacje.