Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Paulina Lipiec z klasy 2B wyśpiewała po francusku I nagrodę w IV Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, organizowanym przez I LO im. T. Kościuszki w Starachowicach. Celem konkursu było propagowanie języków obcych poprzez formę piosenki, a jurorzy oceniający wykonawców brali pod uwagę dobór repertuaru, stronę muzyczną, poprawność językową i ogólne wrażenie artystyczne. W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników ze Starachowic, Kielc, Końskich, Opatowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały ponadto, śpiewające również po francusku, Iza Mazur (3F), Dominika Mikołajczyk i Ola Wojtan (1C).

Paulina Lipiec z klasy II B i Kinga Pastuszka z klasy II E wyśpiewały ex aequo III miejsce w V Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Językach Romańskich, organizowanym przez Liceum im. St. Staszica w Ostrowcu. Wyróżnienie w tym konkursie zdobyła również Izabela Mazur z klasy III.F. Paulina i Iza śpiewały w języku francuskim, a Kinga w języku łacińskim.

Naszą szkołę reprezentowały ponadto: Ola Wojtan z klasy 1 C (j.francuski) i Kinga Pastuszka z akompaniującą jej Anią Kozioł z klasy II D (język łaciński).

Liceum Broniewskiego może poszczycić się wielkim sukcesem. Dwie jego uczennice  otrzymały niedawno nagrody dla wybitnych – stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz najwyższy laur w konkursie maturalnym. Stypendium Prezesa Rady Ministrów może dostać co roku tylko jedna nieprzeciętna osoba z każdej szkoły. Zwykle jest to uczeń z najwyższą średnią ocen lub wyróżniający się  w jednej określonej dziedzinie wiedzy. Tegoroczne rozdanie nagród miało szczególną oprawę.  Odbyło się w starachowickim hotelu „Europa” a uświetnione zostało klimatyczną muzyką zespołu wokalno – instrumentalnego „Diminuendo ” .

Czytaj więcej...

Laura Chodorek nagrodzona - 20 lutego 2013  roku w Wojewódzkim Domu Kultury zostały wręczone nagrody laureatom VI Wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Powstanie styczniowe - historia w barwie i kolorze".  Na konkurs napłynęło 61 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych z ośrodków oświaty i kultury województwa świętokrzyskiego, w tym dwie prace wykonane przez uczennice naszej szkoły: Magdalenę Gałek z klasy 2c oraz Laurę Chodorek z klasy 2b.