Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

W dniu 8 listopada 2016 roku Amerykanie wybiorą swojego 45 prezydenta. Czy będzie to kandydatka demokratów, czy kandydat republikanów? Takie pytania nurtują nie tylko mieszkańców USA, ale również cały świat. Pikanterii wydarzeniu dodaje fakt, iż pani Hillary Clinton to pierwsza kobieta mająca szansę kierować tym super-mocarstwem, a Donald Trump jest postacią niezwykle barwną i kontrowersyjną.
7 listopada 2016 r. humaniści „Bronka” przeprowadzili debatę, która pozwoliła przybliżyć historię obu partii, ich programy, wpływ na politykę światową oraz sylwetki kandydatów na prezydenta z przeciwnych ugrupowań. Donald Trump i Hillary Clinton zostali zaprezentowani z jak najlepszej, jednak autentycznej strony.

Czytaj więcej...

W dniu  19 marca 2015 roku odbyły się finałowe zmagania drużyn dyskusyjnych, biorących udział w zorganizowanej przez WSBiP Debacie Oksfordzkiej. Ekspertami konkursu byli: Barbara Bakarz-Kowalska- dyrektor biblioteki w WSBiP w Ostrowcu Św., Dariusz Loranty -  negocjator policyjny oraz Stefan Truszczyński-Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
O I miejsce w finale walczyły dwie  drużyny- LO nr III im. Wł. Broniewskiegoz Ostrowca Św. oraz LO z Opatowa, o miejsce III rywalizowały- LO im St. Staszica  i ZS Nr 3 z Ostrowca Św.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że Liceum Ogólnokształcące nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św. uzyskało Certyfikat Mecenasa Kultury Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki. Tytuł Mecenasa Kultury przyznaje się za szczególne zasługi w rozpowszechnianiu i propagowaniu kultury wśród młodzieży i społeczeństwa.Certyfikat ten jest wyrazem uznania dla klas humanistycznych naszego liceum za współpracę z Górnośląskim Instytutem Kultury i Sztuki  w ramach rozpowszechniania  spektaklu pt. „Katyń-…w tył głowy”  przygotowanego przez Polski Teatr Historii i  Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Katowicach. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach obchodów 75 rocznicy mordu katyńskiego i zostało włączone w cykl lekcji historii i WOS prowadzonych w klasach humanistycznych oraz zapoczątkowało dyskusje na zajęciach lekcyjnych na tematy patriotyczne związane z tragiczna historią Polską.

Czapki z głów !! Koledzy i koleżanki ­tegoroczna edycja „Debat oksfordzkich” już zakończona. W finale do dyskusji na temat systemu demokracji, jej wad i zalet, stanęły dwie drużyny z naszego liceum. Pokonaliśmy wielu. W ćwierćfinale zabraliśmy głos na temat wolności słowa w internecie. W półfinale dyskutowaliśmy na temat szans funkcjonowania we współczesnym świecie elit intelektualnych. Pokazaliśmy, że mimo otaczającej nas komputeryzacji i pauperyzacji kultury świat bez intelektualistów, świat bez humanistów istnieć nie może. To oni przecież są siłą napędową wszelkich dyskusji nad rozwojem świata, rozwojem systemów społecznych i systemów wartości. Finałowa debata o demokracji pokazała, że nasze młode pokolenie to dojrzali społecznie i intelektualnie młodzi ludzie, mający pełną świadomość otaczającego nas świata, który będą współtworzyć i za który będą odpowiadać. Dyrekcja szkoły i nauczyciele mogą być naprawdę dumni ze swojej młodzieży.

Czytaj więcej...