Tel. 41 262 17 68, , fax: 41 266 44 48

email: lo3sekretariat@broniewski.ostrowiec.pl

Dnia 21września uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wybrali się na tradycyjny rajd pierwszaka. Miejscem docelowym był Chocimów. Pogoda dopisała, jedzenie było pyszne, gospodarze – bardzo mili. Tegoroczna piękna jesień tworzyła specyficzny klimat. Odbyło się również tradycyjne ognisko. Wszystkie klasy pierwsze przedstawiły krótki program artystyczny, prezentujący ich profile. Jury, czyli m.in. pan dyrektor przyznało tylko pierwsze miejsca, ponieważ wszyscy zaprezentowali się pięknie. A więc zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu wspaniałych doświadczeń w murach naszej szkoły.

Uroczyste rozoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się 04.09.2023 r. (poniedziałek) o godz. 8.00 mszą świętą w parafii NMPS na Piaskach, następnie o godz. 9.15 w hali sportowej LO nr III im. Wł. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

Dnia 14 września to ważny dzień w życiu uczniów klas pierwszych, bo wtedy zostali oficjalne przyjęci do społeczności LO nr III im. W. Broniewskiego. Wybór naszej szkoły to znakomita decyzja, co podkreślił, zwracając się do pierwszaków, Pan Dyrektor Robert Warda oraz Naczelnik Wydziału Zdrowia, Edukacji i Spraw Społecznych Pan Mariusz Łata. Liceum cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wyniki nauczania oraz przyjazną atmosferę. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając rzetelnie spełniać swoje obowiązki, zachowywać godną postawę moralną, dążyć do rozwoju oraz dbać o dobre imię szkoły. Do swoich młodszych kolegów ciepłe słowa skierował także przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, życząc im, aby w czasie czterech lat nauki nie tylko zdobywali wiedzę, ale także rozwijali swoje pasje i nawiązywali przyjaźnie, które przetrwają lata. Uczennica klasy Ia podziękowała za serdeczne przyjęcie do grona licealistów, obiecała, że nie zawiodą pokładanych w nich nadziei, będą kultywować tradycje szkoły oraz tworzyć nową historię. Po piosence „Chwytaj dzień” w wykonaniu T. Masternaka, na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor z przesłaniem Adama Mickiewicza, iż „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.